Потрібно дозволити користуватися гаджетами під час ЗНО

Правила сформовані на основі заборон

Процедурі, за якою проводять ЗНО в Україні, - більше 10 років. Наразі увесь світ рухається вперед у технологіях освітніх вимірювань. По-перше, за кордоном вони проводяться на цифрових носіях. Ми ж досі це робимо на папірцях.

По-друге, там давно вже перевіряють рівень сформованих компетенцій. Ми, у свою чергу, перевіряємо рівень знань, причому розріджених, за принципом знайти у них прогалину. Світ від цього давно відійшов.

По-третє, українські випускники обмежені правом складати зовнішнє оцінювання кілька разів упродовж року і вибирати кращий результат. Через те, що ми використовуємо неефективні технології, абітурієнти складають його всього раз на рік. Держава могла б організувати одне тестування за бюджетні кошти і кілька разів за гроші вступника, але тоді б він міг вибрати кращий результат.

Потрібно сформулювати питання таким чином, щоб вони вимагали не репродукцію знань, а використання і застосування їх у практичній діяльності

По-четверте, правила написання українського ЗНО складали в той період, коли не було великої кількості гаджетів і можливості їх ефективного використання. Вони сформовані на основі заборон і в багатьох випадках приниження гідності учасників тестування.

Особисто б я дозволив користуватися гаджетами під час зовнішнього оцінювання. Однак для цього потрібно сформулювати питання таким чином, щоб вони вимагали не репродукцію знань, а використання і застосування їх у практичній діяльності.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода