Війна випала із поля зору суспільства

Втрати на фронті вже не так ранять країну

Питання "що відбувається?" вторинне перед питанням "як?". Ось - доказ.

Фактично мало що змінилося. І часу зовсім мало минуло. Але щось невловимо змінилося в повітрі, "шпаки співають, атмосфера шепоче". Ви помітили, що після того, як оголосили про розведення військ (99% українців вже не пам'ятають, коли і де це розведення), - війну викинуло з поля зору суспільства, геть з-перед очей? Ну на кшталт "тему закрили", всі ж чули про мирні переговори по телевізору. Нарешті! Відмучилися! Кінець тривоги, відбій.

Втрати на фронті вписуються в уже інший контекст і не так ранять країну, яка втомилися від війни і вибрала поступальну дорогу до миру. Неминучі витрати при позитивному тренді.

Збитий літак - так, це ще моторошно й боляче, а ось фронт - він якось вже того... Скільки там сьогодні поранели, загинули, п'ять чи десять? Ну буває. Погано, ну що ж.

Збитий літак - так, це ще моторошно й боляче, а ось фронт - він якось вже того

Це дуже грубе порівняння, я прошу мене вибачити, але, коли навесні люди, дивлячись на календар, чекають літа, такі самі дощі, як осінні, вже не викликають колишньої депресії, адже всім зрозуміло: вони неодмінно скоро минуть! Так, хтось без парасольки ще, звичайно, промокне, але це не скасовує головного - скоро літо, треба лише почекати.

На відміну від природи, війна рукотворна, непередбачувана, не сезонна, і скільки чекати "тепла" - невідомо. Але хіба це проблема при настрої на все хороше? Не біда, що Путін не в курсі, що у нас тут "життя налагоджується". Стан людей - бадьорий, і в цілому - все на краще. Посміхаємося і махаємо: гірше не буде! Наше суспільство - що завгодно, але не суспільство тверезості. Посміхаємося і махаємо - сигналізуючи про наше щастя ворогові. Що це означає? Так все, як сказано. Будь-який ПЦ починається з ПЦа естетичного. (с)

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Сергій Грабовський Публіцист, історик
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Погода