Війна Росії проти Заходу вже давно не холодна

Гаряче протистояння цивілізованого світу та РФ відбувається не тільки в Україні

Наразі головний стратегічний здобуток Володимира Путіна в міжнародній політиці полягає у тому, що йому вдалося нав'язати країнам Заходу гру не на підвищення, а на пониження.

Себто: не "хто більше виграє" у мирному змаганні, а "хто відносно менше програє" у ситуації перманентного млявого конфлікту і дозованого завдання сторонами шкоди одна одній. З боку Заходу санкції, з боку Росії інформаційні та інші диверсії.

У цьому плані, продовження і навіть активізація "діалогу з Путіним" для Заходу, насамперед Європи, є просто засобом мінімізації власних втрат.

Яких саме втрат?

По-перше, іміджевих. Західні політики, особливо в Європі, не можуть дозволити собі постати перед власними виборцями як такі, що "першими пішли на подальше загострення". Саме тому західні політики лише "реагують", тобто завжди діють лише "другим темпом", повністю віддавши Путіну право стратегічної ініціативи.

По-друге, економічних і соціальних. Путін вже успішно шантажував Європу збільшенням потоку біженців, насамперед сирійських, принагідно "може повторити", і щойно продемонстрував, що постійно "тримає руку на пульсі". Адже Близький Схід - це справжня ахілесова п'ята Європи.

Близький Схід - це справжня ахілесова п'ята Європи

Тобто: для країн Заходу "діалог з Путіним" є засобом "стримування" агресивного сусіда, який в обмін на "підтримку діалогу" поводиться "ще не настільки погано, як міг би".

Оце і є гра на пониження: дії Заходу в стосунках з Росією продиктовані логікою втрат замість логіки здобутків.

Але "логіка втрат" - це логіка не миру, а війни. Хто кому завдасть більше шкоди.

Ось у цьому засадничому плані, нав'язана Росією Заходу нова геополітична війна вже давно йде - хоча її учасники щосили намагаються не визнавати це вголос, причому для Росії це наступальна війна, а для Заходу оборонна. І ця війна аж ніяк не холодна, а місцями навіть дуже гаряча - маючи на увазі не лише Україну, а й, наприклад, організовані спецслужбами РФ політичні вбивства в Західній Європі.

У цьому плані, Україна є заручницею набагато ширших геополітичних процесів. Хоча результат цих процесів до певної міри залежить також і від нас.

З новим буремним роком, пані та панове.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода