Росія намагається підкупити українських олігархів газом

Основа дружби з Москвою – газ, диверсія і корупція

Після зустрічі з російським президентом Володимиром Путіним президент Молдови Ігор Додон заявив, що прийняли принципове рішення про виділення його країні кредиту в $300 млн "на інфраструктурні проекти".

Ця сума дещо менша тієї, яку просив у Москви новий молдавський прем'єр, колишній радник Додона Іон Кіку. Але що найважливіше – Молдова отримає ці гроші як раз перед президентськими виборами, які запланували на листопад 2020 року. І Ігор Додон отримає можливість витратити російські гроші на латання бюджетних дірок і на "соціальний підкуп" виборця, - пише Віталій Портников для Belsat.eu.

Додон отримає можливість витратити російські гроші на "соціальний підкуп" виборця

Власне, це практично ті ж самі гроші, які Володимир Путін "позичив" українському президентові Віктору Януковичу в непрості дні Майдану 2013-2014 років.

Тільки тоді йшлося, зрозуміло, не про мільйони, а про мільярди доларів – з поправкою на Україну і її розміри. Але сутність залишалася тією ж: допомогти прихильникові Кремля з бюджетними проблемами і маргіналізацією протесту проєвропейських сил, що дозволило б зберегти владу.

З тих пір важелі російської політики, як бачимо, змінилися не сильно. Коли стало відомо про російсько-молдавські домовленості, також з'явилася інформація і про угоди, досягнутих п'ятьма українськими компаніями з "Газпромом" щодо прямих закупівель російського газу.

Це, власне, і є та схема, про яку говорив Володимир Путін під час прес-конференції керівників країн "нормандського формату" в Парижі: "дешевий газ для промисловості". А простіше кажучи – поки Росія не може підкупити українську владу, вона намагається підкупити українських олігархів. Щоб вже з їхньою допомогою або зробити більш поступливим Володимира Зеленського, або в майбутньому домогтися появи лояльнішого українського президента – адже олігархічні клани явно на це можуть вплинути.

Кремль поводиться так аж ніяк не з путінських часів. З Олександром Лукашенком ось уже 25 років, зауважимо, застосовує ту саму тактику – суверенітет в обмін на гроші. Грудневі зустрічі президентів Росії і Білорусі завершилися без будь-яких конкретних результатів саме тому, що Володимир Путін вкотре намагається обміняти свою фінансову допомогу на "поглиблену інтеграцію", простіше кажучи – на поглинання Білорусі Росією. І виявляється, що нічим іншим, крім як цієї фінансової допомоги Путін не може залучити сусідів.

Коли створювався Євросоюз, його творці думали не тільки про економічний потенціал Європи, а й про спільні цінності

У Москві часто стверджують, що євразійська інтеграція, яка при ближчому розгляді виявляється перетворенням сусідніх країн в російські сателіти, є альтернативою Європейському Союзу. Але коли створювався Євросоюз, його творці думали не тільки про економічний потенціал Європи, а й про спільні цінності, які повинні об'єднувати європейські народи. І, до речі, будь-які спроби ревізувати ці цінності і поставити їх під сумнів і створюють кризову атмосферу в ЄС – незважаючи на всю матеріальну зацікавленість учасників об'єднання в його подальшому існуванні.

А у інтеграції на пострадянському просторі цінності зовсім інші – російський газ, російська нафта і політична корупція. І коли виявляється, що якась країна готова від цих "цінностей" відмовитися, відразу ж стає очевидним, що з путінською Росією її нічого не об'єднує – не допомагають ні пропаганда, ні "русский мир", ні російська мова.

Тому в Кремлі так дорожать можливістю цього підкупу. Тому в наш час головні друзі Росії – це зовсім не армія і флот, а газ, нафта, диверсія і корупція.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода