Путін має один козир проти Мінська і Києва

"Впоравшись" з Білоруссю, російський президент відправиться в Париж "справлятися" з Україною

Одного інтерв'ю білоруського посла в Росії Володимира Семашка виявилося досить, щоб тема російсько-білоруської інтеграції зайняла провідне місце в українському медіа-просторі і соціальних мережах. Висловлювання дипломата були сприйняті як доказ швидкого поглинання Білорусі Росією, а майбутня зустріч президентів Олександра Лукашенка і Володимира Путіна – як заключний акт такого поглинання, - пише Віталій Портников для belsat.eu.

При цьому від українських спостерігачів практично вислизнув той факт, що слова Володимира Семашка про загальний парламенті і уряд через кілька годин після оприлюднення інтерв'ю були дезавуйовані його ж власним посольством.

У Києві не дуже уважно стежать за самим процесом російсько-білоруських переговорів на інтеграційні теми і, за великим рахунком, не дуже уявляють собі тієї глибини, якої ця інтеграція вже досягла, а також тієї спритності, яку вже 25 років проявляє Олександр Лукашенко, коли в Москві вимагають зробити останній, вирішальний крок для об'єднання двох колишніх радянських республік в справжню, а не імітовану "союзну державу".

Білоруський сценарій виглядає сценарієм майбутнього не тільки для Мінська, але і для Києва

Зате тут добре розуміють небезпечний для України символізм того, що відбувається. На 8 грудня заплановано зустріч російського і білоруського президентів, на якій і повинна бути поставлена "інтеграційна точка". А 9 грудня Володимир Путін відправляється в Париж, де повинна відбутися зустріч в "нормандському форматі" і перші переговори російського президента з його новим українським колегою.

І виходить, що "впоравшись" з Білоруссю, Путін відправиться в Париж "справлятися" з Україною. Білоруський сценарій, таким чином, виглядає сценарієм майбутнього не тільки для Мінська, але і для Києва.

Чому б те, з чим погодиться 8 грудня білоруський президент, не запропонувати 9 грудня президенту України – нехай і в полегшеному (поки що) вигляді, без загального парламенту і уряду? Але з економічними преференціями, настільки важливими для будь-якого президента, який обіцяє своїм виборцям соціальні блага?

Головний козир в переговорах і з українським, і з білоруським президентами – енергетика

Тим більше, що головний козир в переговорах і з українським, і з білоруським президентами – енергетика. Лукашенко планує – за словами все того ж Семашка – обговорити з Путіним ціну на російські енергоносії, цій самій темі буде присвячена і майбутня зустріч прем'єр-міністрів Росії та Білорусі. Але і Україна зацікавлена в збереженні великих обсягів транзиту російського газу по своїй ГТС навіть після закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Днями про умови збереження транзиту говорило на перших за багато років двосторонніх переговорах міністрів енергетики Росії і України, а можливість обговорення теми транзиту під час "нормандського саміту" визнав сам президент Володимир Зеленський.

І тут, звичайно ж, постає найголовніше питання – що попросить Володимир Путін за свою енергетичну прихильність у Білорусі? І що він попросить в України?

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода