Дистанцію, яку Янукович проходив за роки, Зеленський долає за місяці

Обшуки у Звіробій – індикатор недовговічності влади

Обшуки у волонтерки Марусі Звіробій, як і переслідування депутата Верховної Ради Софії Федини - точний індикатор нестабільності режиму, який встановився в Україні після катастрофічних підсумків президентських і парламентських виборів 2019 року.

Ми часто думаємо, яке рішення президента Володимира Зеленського може призвести до нового протистояння на вулицях, конфлікту громадян і правоохоронних органів, нових президентських і парламентських виборів. Але це - неправильна постановка питання. Тому що ви не знайдете жодного рішення Віктора Януковича, яке призвело б до таких наслідків, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Харківські угоди? Арешт Юлії Тимошенко? Відмова від європейської інтеграції? Хіба хоча б одне з цих рішень, згубних для української демократії і державності, призвело до масових протестів? Зовсім ні. Ба більше - режим сам "профілактував" масові протести, сам організовував обурення пов'язаних з владою і спецслужбами активістів, щоб продемонструвати, яким низьким є рівень протестної активності, як люди "втомилися" від неї після Майдану 2004 року.

Будуть і обшуки, і божевільні закони, і інші помилки, які стануть нашаровуватися одна на іншу - аж до фатальної

Побиття студентів - ось що стало тригером, приводом для нового повстання. А це побиття - демонстрація повної неадекватності влади і конкуренції різних угруповань біля трону Януковича.

Зараз ми маємо всі ті ж складові, тільки кризова ситуація розвивається випереджаючими темпами і дистанцію, яку режим Януковича проходив за роки, режим Зеленського проходить за місяці. Мало хто з людей зі здоровим глуздом не помічає неадекватності влади - про це говорять навіть пристосуванці, які намагаються зробити кар'єри в управлінській плутанині. Конкуренція угруповань біля трону тепер є куди більш очевидною, тому що перемістилася з простору чуток у простір телеграм-каналів. І сам президент - не колишній "пахан", а колишній комік. Це, звичайно, добре, але колишній "пахан" був менеджером свого кримінального світу, а колишній комік - просто афішею, обличчям свого телевізійного проекту. Тому будуть і обшуки, і божевільні закони, і інші помилки, які стануть нашаровуватися одна на іншу - аж до фатальної.

Саме тому головне політичне питання для України - це зовсім не те, що станеться з країною за президента Зеленський, а те, що почнеться після нього.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода