Один із головних "фахівців" з України став Путіну не потрібний

Глазьєва згубило те, що він завжди був теоретиком, а не практиком

Російський президент Володимир Путін звільнив Сергія Глазьєва з посади свого радника. Тепер Глазьєв буде міністром інтеграції та макроекономіки Євразійської економічної комісії ‒ що, з огляду на малозначимість самої комісії в російській політичній системі, означає швидше почесну синекуру, ніж реальний вплив.

Не ризикну стверджувати, що політична кар'єра одного з найодіозніших представників путінського режиму закінчена ‒ у Росії люблять "вічно вчорашніх" і нерідко знову повертають їх у владу ‒ але якийсь час Глазьєв Путіну не радитиме, - пише Віталій Портников для "Крим.Реалії".

А вже він йому нарадив! Саме Глазьєв довгий час був у російському керівництві одним з головних "фахівців" з України ‒ можливо, ще й тому, що народився в Запоріжжі та міг позиціонувати себе як представник "справжніх" українців ‒ тих, які жити не можуть без Росії.

Кримська промова Путіна ‒ це Глазьєв. Якщо не за текстом, то за змістом

Як представника "справжніх" українців, Глазьєва не влаштовували навіть Янукович з Азаровим ‒ тоді, коли вожді прокремлівської Партії регіонів виступали за підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Глазьєв тоді був "зіркою" українських телевізійних шоу і з радістю критикував там позицію українських керівників, які, на його думку, взагалі угоди не читали та небезпеки її для України ‒ ну тобто для поглинання України Росією ‒ не усвідомлювали.

Але по-справжньому розкрилися "таланти" Глазьєва після Майдану. Саме він був одним із головних розробників стратегії анексії Криму та подальшого захоплення українського сходу. Кримська промова Путіна ‒ це Глазьєв. Якщо не за текстом, то за змістом: адже саме таких ідеологічних орієнтирів дотримувалася шовіністична партія "Родина", одним із творців якої він був.

Коли стало зрозуміло, що війна припинена й починається грабування, Глазьєв став перетворюватися на маргінал

Глазьєва згубило те, що він завжди був теоретиком, а не практиком, та й теоретиком поганим, дарма що російський академік. Після окупації Криму та Донбасу Глазьєв став не потрібний, а потрібні стали люди, здатні займатися і маріонетковою владою, і фінансовими потоками, і стежити, щоб "герої русского мира" не сильно крали й ділилися. Коли стало зрозуміло, що війна припинена й починається грабування, Глазьєв став перетворюватися на маргінала ‒ на цьому святі життя йому місця вже не знайшлося.

І його послали в Євразійську економічну комісію.

Copyright © 2019 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода