Путіну треба зняти санкції. Українська влада йому допомагає

Немає більшої зради, ніж віддати суверенітет тепер, коли вплив Росії мінімальний

Люди від влади кажуть, що формула Штайнмаєра - не капітуляція. І тут же кажуть, що просто виконують Мінські угоди. І капітулювали давно, коли їх підписали. Чи визнають вони тим самим, що зараз займаються оформленням і реалізацією капітуляції? Чи не плутаються вони в своїй логіці?

Мінські угоди можна вважати капітуляцією, тільки якщо ви налаштовані їх виконувати. І так, вони були безальтернативні, тому що зупинили війну в той момент, коли наші війська були близькі до розгрому, і при цьому зв'язали Росію санкціями. Але їх не можна було виконати, не порушивши суверенітет України, тому ніхто їх не виконував. І їх не можна відкинути, тому що тоді Росія вийде з-під санкцій. Вони були так сформульовані, що дозволили їх саботувати. У нас завжди був залізний аргумент: Росія не виконує безпекові умови. До сьогодні Україна чітко грала в гру, спрямовану на збереження санкцій і при цьому невиконання Мінських угод. І капітуляція починається тоді, коли хтось в головних кабінетах вирішує по-справжньому виконати їх. І для цього йде назустріч Путіну і знімає частину вимог з безпеки. І тепер Путін каже, що Зеленський повинен пояснити українцям умови. Путін - ворог. І він наставляє президента України, бажаючи продавити свої умови. Через президента України. Це не нормально. Це злочинно.

Капітуляція починається тоді, коли хтось в головних кабінетах вирішує по-справжньому виконати Мінські угоди

І Путін, маніпулюючи зустріччю нормандської четвірки, змушує президента України робити поступку за поступкою. Просто заради зустрічі. Якого біса? Що в ній такого? Якщо раніше хтось капітулював, то чому раніше ніхто не йшов на поступки Росії, а тепер раптом побігли. Чому тепер Путін, наш ворог, хвалить президента України. Друг мого ворога, він хто? Або це реалізація того самого "домовимося посередині"?

Зараз влада стверджує, що капітулювали до них. І цим намагається виправдати свою майбутню капітуляцію. Але це не правда. Їх ніхто не змушує капітулювати. Вони можуть продовжувати відстоювати український суверенітет. І вимагати повного виконання Росією безпекових умов. Росія їх ніколи не виконає. І статус-кво буде збережено. Так, тоді ніхто не закінчить війну швидко. Але може цей "хтось" нарешті зрозуміє, що швидко закінчити війну, яку почав Путін, може тільки Путін. І робити це, він налаштований тільки на своїх умовах. Умовах, які недопустимі для України. Але, на жаль, чомусь вважаються допустимими в деяких владних кабінетах. І це в той момент, коли гостра фаза конфлікту минула. Коли українська економіка зростає. Коли нічого не штовхає тебе здавати свій суверенітет і робити хоч якісь поступки Путіну. Це Путіну треба прибрати санкції. Чому ми намагаємося йому в цьому допомогти? Друг мого ворога, він хто?

Тисячі людей загинули не заради випаленої землі Донбасу. А заради того, щоб Україна стала незалежною

Український суверенітет вимагає, щоб Донбас повертався в Україну тільки на українських умовах. Чи можливо це зараз? Ні. А значить, заради українського суверенітету ми не повинні повертати Донбас зараз. Тому що це війна не за Донбас. Донбас був не потрібен Росії в 2014 році. І вона зруйнувала його. Росія хоче всю Україну. А для цього треба повернути Україні Донбас на своїх умовах. І все. І ця війна не за Донбас, і ця війна за український суверенітет. Війна колишньої колонії проти своєї метрополії. І тисячі людей загинули не заради випаленої землі Донбасу. А заради того, щоб Україна стала незалежною. І немає більшої зради, ніж віддати тепер суверенітет. Тепер, коли вплив Росії мінімальний.

Люди від влади кажуть, що вибори під будь-яким прапором це добре, тому що ми тоді отримаємо адекватних людей, з якими можна говорити. Але це логіка громадянського конфлікту. Це завжди було метою Росії. Змусити Україну вести прямі переговори. Зняти з себе відповідальність. І якщо в Донецьку буде добре замаскований агент Москви, це не робить його не агентом Москви. Але робить Україну заручницею. А Росію звільняє від відповідальності. Як можна так прямо бажати реалізувати бажання Путіна? А без контролю кордону, без контролю територій, переможець виборів там завжди буде людиною Москви. І те, що він виглядатиме пристойно, не скасовує факту того, ким він є. Просто подарунок якийсь для Путіна. Друг мого ворога, хто він?

Ключове питання: які червоні лінії вже перейшли в своїй голові люди від влади. Ключове питання: чи розуміють люди при владі, що ми воюємо за свій суверенітет? І відповідей на ці питання у нас немає.

Друг мого ворога, хто він?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода