Захід не збирається воювати з Путіним за Україну

Застосовує механізм стримування

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що санкцій проти Росії недостатньо. Оскільки РФ так і не залишала Донбас чи Крим. На його думку, в разі нового агресивного кроку Кремля Штати можуть застосувати "руйнівну" санкцію, а саме: виключити Росію з міжнародної фінансової системи.

Те, що сказав Вільям Тейлор - це дуже правильна позиція. Сенс її полягає в тому, що для Кремля повинна бути позначена межа, - пише Ігор Яковенко для "Обозреватель".

Зрозуміло, що ні Сполучені Штати, ні так званий колективний Захід не збираються воювати з Путіним за Україну. Це абсолютно очевидно, особливо зараз.

Але створити ситуацію неприйнятного збитку для Путіна за якоїсь нової агресії - це завдання цілком очевидне, а його реалізація - цілком можлива.

Відключення від SWIFT - створить велетенський збиток для Росії. У кінцевому підсумку - в короткочасній або довгостроковій перспективі - це призведе до знищення режиму

Відключення від SWIFT - створить велетенський збиток для Росії. У кінцевому підсумку - в короткочасній або довгостроковій перспективі - це призведе до знищення режиму.

Питання лише в тому, наскільки Захід готовий до цього.

Те, про що сказав Вільям Тейлор, певною мірою нагадує механізм взаємного стримування, як у випадку з ядерною зброєю. Його застосування малоймовірне, але сам факт його наявності стримує від великої війни. Тут така сама ситуація.

Сам факт того, що така можливість є, повинен утримати Путіна від агресії щодо України.

Очевидно, що зараз продумується якийсь варіант агресивних дій. Зрозуміло, що Путін не може перестати стріляти на лінії розмежування. І питання полягає в тому, щоб не дати Путіну розпочати нову війну.

Путіну дуже хотілося б провести маленьку звитяжну війну

Ця необхідність у Путіна, безумовно, є. Повністю впала довіра до нього, як показала кампанія 8 вересня. Має якимось чином компенсувати. Поки що компенсує репресіями та насильством всередині країни. Але цього, звичайно, недостатньо. Зрозуміло, що Путіну дуже хотілося б провести маленьку звитяжну війну. Імовірність того, що ця війна буде на території України, досить велика.

Ідея Вільяма Тейлора - це ідея про те, як можна поставити загороджувальний бар'єр перед цією війною.

Це правильний рух у правильному напрямку, хоча сьогоднішній американський істеблішмент, швидше за все, на такий крок без крайньої необхідності не піде. Поки це тільки загроза.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода