Сенцов буде дисидентом. Герой українцям не потрібний

Він повернувся зовсім в іншу країну

На першій після звільнення прес-конференції Олег Сенцов наголосив, що поки що ще не знає, чи буде брати участь у політичному житті країни, однак відчуває відповідальність перед країною і народом.

Проте, питання про участь - і що найважливіше, про успішну участь Сенцова у великій політиці вирішується не самим колишнім в'язнем, а тими обставинами, які супроводжували його звільнення, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Якщо б Сенцов був звільнений до президентських виборів в Україні, саме життя могло б винести його в народні кумири - так, як це сталося свого часу з Надією Савченко. Сенцов міг би не хотіти стати політиком, але він ним став би - може бути, навіть кандидатом на посаду президента країни. Але такого розвитку подій ніколи не допустили б в Кремлі. Володимир Путін прекрасно розумів, що звільнення українських заручників може позитивно позначитися на популярності Петра Порошенка і що найголовніше - ускладнити крах постмайданної влади і формування режиму, який Кремль збирається використовувати для "заспокоєння" України. Сенцов міг вийти на свободу тільки в часи Зеленського і то за умови, що новому українському президенту було що запропонувати за його свободу російському колезі. Такою пропозицією і стало звільнення Володимира Цемаха. Сенцов зміг повернутися додому.

"Людина з народу" і так вже при владі, а суспільство хоче припинення війни і підвищення рівня життя. Такому суспільству не потрібний герой, йому потрібен хазяїн

Однак він повернувся зовсім в іншу країну, ніж та, до якої поверталася Савченко. Країну, в якій повним ходом йде побудова авторитарного режиму пострадянського типу. Країну, громадяни якої - як це вже не раз бувало в історії авторитаризму - демократичним шляхом відмовилися від демократії. І такій країні, зрозуміло, не потрібні ніякі герої. Савченко, власне, відповідала запиту на героїзм, на опір, на образ "людини з народу" при владі. Зараз "людина з народу" і так вже при владі, а суспільство хоче припинення війни і підвищення рівня життя. Такому суспільству не потрібний герой, йому потрібен хазяїн. І цей хазяїн уже взяв в руки батіг.

У такому суспільстві така людина, як Олег Сенцов, може бути або "місцевим дідусем Калініним" і засідати в президіях поруч з безликими соратниками і шанувальниками Володимира Зеленського, або ж дисидентом, який буде говорити байдужому суспільству непотрібну правду. Жодної іншої ролі в сучасній Україні для нього немає.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода