Михайличенко 10 років не працював тренером. Це може стати проблемою

Має побудувати в "Динамо" систему на багато років

Більшість тренерів у "Динамо" за останні 15 років були із системи клубу. Це тому, що потім з ними можна розірвати контакт без проблем. На відміну від іноземців, які приписують для себе серйозні умови та хороші відступні в разі відставки. Пригадайте, ситуацію з Сьоміним.

Відставка Хацкевича виглядає закономірною. Це був той випадок, коли все стало зрозумілим. Хацкевич вичерпав кредит довіри у керівництва та вболівальників. У мене не має претензій до Хацкевича. Він як футболіст був добросовісний, підчищаючи за партнерами. І в ролі тренера підчищав чужі помилки, працював самовіддано, чесно. Головна проблема Хацкевича в тому, що він знав проблеми команди, але не знав як їх вирішувати. Працював як міг. У кризових ситуаціях потрібно не тільки руйнувати, але і будувати контури нової команди. У тренера має бути бачення розвитку команди на 3-5 років вперед. Цього не було.

Хацкевич знав проблеми команди, але не знав як їх вирішувати

Я завжди вважав Олексія Михайличенка одним з найбільш кваліфікованих тренерів в Україні. Це єдиний гравець серед українців, який був успішний відразу у двох закордонних чемпіонатах - Шотландії та Італії. Свого часу успішно працював із молодіжною збірною України, доходив до фінального матчу Євро. Працював на різних посадах в "Динамо" багато років. Цим він мені нагадує Зідана. На сьогодні це оптимальний варіант з того, що має "Динамо "серед внутрішнього резерву.

Великою проблемою для Михайличенка може стати те, що він довгий час не працював головним тренером. У клубі востаннє мав самостійну роботу 15 років тому, а на рівні збірних - 10. По собі знаю, що після місячної відпустки - важко, а тут 10 років без роботи. Проблема не у знаннях, а в тому, що потрібно відчути роботу. Важливо добрати хороших помічників. Поки тренерський штаб не сформований. Це мають бути фахівці з власною точкою зору, але водночас без амбіцій стати головним тренером.

Помічниками Михайличенка мають бути фахівці з власною точкою зору, але без амбіцій стати головним тренером

Проблем з адаптацією та вивченням команди у Михайличенка не буде. Новий тренер "Динамо" займався раніше трансферною кампанією клубу. Через нього пройшли всі нові гравці. Тому часу на розкачку йому не потрібно.

Насамперед, Михайличенко має показати перспективу власної роботи. Вболівальники, журналісти, керівники клубу мають побачити, що команда рухається в правильному напрямку, що в неї є перспектива. Михайличенко має побудувати систему в "Динамо" на багато років, а не хитатися з боку в бік кожного трансферного вікна.

Олег Федорчук, для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Антон Мороз Фахівець із соціальної роботи ГО "Форпост"
Іраклій Джанашия Експерт з питань національної безпеки та оборони України в UIF
Погода