Путін з Сєверодвінськом гірше, ніж Горбачов з Чорнобилем

Люди - що? Додаток до влади

Як людина, що пережила Чорнобиль, я добре розумію емоції людей, які стали жертвами аварії під Сєверодвінськом в Росії. Згадати, як нерозуміння змінилося недовірою, а недовіра - безпорадністю. Як множилися чутки, обростаючи фантастичними подробицями. Як будь-яка випадковість здавалася вироком: я тоді якраз підхопив краснуху, у дорослих вона протікає важко, визначається не відразу, а лікарі приходили і тільки руками розводили: що ж ви хочете, гори трупів в лікарнях! Радіація!

Це було інакше, ніж в серіалі. Це було огидно. Противно бачити, що тебе не вважають людиною. Противно усвідомлювати, що тобою керують ідіоти. Що ти нічого не знаєш - а йдеться про твоє здоров'я, про твоє майбутнє, про твоїх близьких, про твоє життя. Саме відраза, огида до нудоти. І розуміння, що режим, який ось так ставиться до своїх співгромадян - не з ідеологічних причин, а просто заради збереження свого безглуздого обличчя, - просто не має права на існування. Він повинен згинути, хочуть цього "радянські люди" чи ні. Повинен - бо те, що мертве, жити не може, - пише Віталій Портников для "Грани.Ру".

З Чорнобиля зробили абсолютно інший, свій висновок - не можна було розслаблятися і щось там розповідати, потрібно було все ретельно засекретити

Ось і під Сєверодвінськом зараз так само. Будь-яка нормальна влада чесно говорить з населенням про наслідки аварій і катастроф - власне, для цього влада і потрібна, для цього люди і створюють держави. Але тільки не влада Путіна, тільки не ці ходячі мерці. Ці з Чорнобиля зробили абсолютно інший, свій висновок - не можна було розслаблятися і щось там розповідати, потрібно було все ретельно засекретити, не дозволити ворогам і їх агентам скомпрометувати владу. Ось вони і не дозволяють. А що буде з людьми в зараженому регіоні, їм абсолютно нецікаво. Люди - що? Додаток до влади. Цих поховаємо, тих нагородимо, цих посадимо, тим побудуємо онкологічний центр, нехай хворіють.

Головне - не люди, головне - Путін. Щоб він не засмучувався, зберігав гарний настрій, а росіяни раділи за нього і разом з ним. І цікавитися потрібно зовсім не тим, який радіаційний фон в Сєверодвінську і поруч, а тим, який радіаційний фон в Кремлі або в Червоній Поляні. Якщо там все добре - значить, і в Росії все добре, перефразовуючи афоризм одного ганебного царедворця.

Цих поховаємо, тих нагородимо, цих посадимо, тим побудуємо онкологічний центр, нехай хворіють

У чиновників горбачівських часів, вихідців з партійної номенклатури, життя відрізнялося від життя їхніх підданих тільки рівнем злиденності - принаймні, на ту саму першотравневу демонстрацію виходили всі разом. І тому вони ще могли замислюватися про те, що з людьми потрібно поділитися інформацією, що їх варто вберегти, евакуювати, що потрібно вивезти не тільки своїх дітей. Але Путін і його наближені так далеко від людців, якими керують і над якими сито глумляться, що навіть не можуть ні про що таке подумати. Якась аварія, якісь жертви, якась радіація. І де - в дірі, про яку ніхто в Москві не пам'ятає і не знає.

Це нехай Трамп пише твіти про Сєверодвінськ і стверджує, що добре поінформований. Путін теж добре поінформований. Просто йому не дуже цікава вся ця інформація. Йому цікаво з'їздити в Севастополь, опуститися на коліно перед дівчинкою-балериною і сказати їй "мадемуазель", нехай всі ахають і захоплюються. А радіація може і почекати.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода