Росія має заплатити Україні за відновлення водопостачання Криму

Кремль не здатний прорахувати наслідки своїх дій

Михайло Булгаков став автором безсмертного афоризму про квартирне питання, яке зіпсувало москвичів. За аналогією з цими словами можна сказати, що "водне питання" явно не дає спокою керівництву анексованого Криму та московським кураторам поставленої ними ж влади півострова.

Про воду згадують у кожному зручному й незручному випадку, причому в добре відомих інтонаціях ‒ вода нам, звичайно, не потрібна, але Україна зобов'язана. Ну зовсім як із історією про чужу квартиру, яка начебто і не наша, але непогано б ущільнити її господарів, - пише Віталій Портников для "Крим.Реалії".

І квартирне питання в більшовицькій Москві, і водне питання в Криму, думаю, мають одне й те ж коріння та майже одних і тих же авторів ‒ людей, чия політика спричиняє розруху просто тому, що її автори не здатні прорахувати наслідки своїх дій.

Нові більшовики з Кремля, коли ухвалювали рішення про анексію Криму, схоже, якось навіть і не підозрювали, що йдеться про розрив економічних зв'язків півострова з материковою Україною

Більшовики після свого приходу до влади скасували приватну власність і зруйнували економіку ‒ в результаті звичайна квартира, а тим більше квартира в такому центрі розподілу благ, як Москва, на десятиліття перетворилася з товару на досягнення. Нові більшовики з Кремля, коли ухвалювали рішення про анексію Криму, схоже, якось навіть і не підозрювали, що йдеться про розрив економічних зв'язків півострова з материковою Україною. Зв'язків, які зумовлені не стільки указом президії Верховної Ради СРСР про передачу Криму з РРФСР до складу УРСР, скільки самою географією. Ну просто Крим ‒ не знаю, скільки разів потрібно ще це повторити ‒ не острів, а півострів.

І "водне питання" як раз з цим і пов'язане. Ніякі рішення російської влади не перетворять Крим на острів, але можуть зумовити неминучу деградацію навіть не економіки, а самого укладу життя кримчан. Кожен новий день окупації Криму доводить це з усією ясністю ‒ потрібно просто відкрити очі, подивитися, прорахувати наслідки. Зокрема й наслідки припинення подачі води Північно-Кримським каналом.

Ніякі рішення російської влади не перетворять Крим на острів, але можуть зумовити неминучу деградацію навіть не економіки, а самого укладу життя кримчан

Представник президента України в Криму Антон Кориневич абсолютно правий, коли нагадує "керівництву" анексованого півострова про те, що питання водопостачання ‒ в компетенції країни, територією якої тече Дніпро і до якої адміністративно належить Автономна Республіка Крим. І сам Кримський канал перебуває на території України, а не Росії ‒ ні ця країна, ні окупаційна влада півострова не мають до каналу ніякого стосунку з точки зору права.

І вирішувати питання водопостачання, впевнений, не можна у відриві від питань із деокупації півострова. В принципі, кошти, які необхідні для відновлення нормального водопостачання Криму та роботи Кримського каналу, можна було б внести в рахунок репарацій, які Росія як країна-окупант мала б виплатити Україні під час процесу деокупації українських територій. Думаю, це було б найбільш логічне рішення ‒ і для України, і для Росії, і для самого Криму.

Copyright © 2019 RFE / RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода