Щоб бурштин перестали копати, треба заганяти туди війська

Приїхати, топнути ніжкою, позвільняти "поганих" чиновників і призначити "хороших" – це не вирішення проблеми, а піар

Взагалі, щоб зрозуміти всю глибину проблеми копання бурштину, треба уявити себе на місці копача. Я – копач бурштину. До ери бурштину я жив собі у глухому поліському селі. Перспектив нема. Роботи нема. Доріг, зв'язку, інфраструктури – мінімум. Майбутнє мене і моїх дітей – садити картоплю, збирати жуків і шукати халтуру в дачників на 200 гривень за день.

І тут починається бурштин. Ти легко можеш заробити 100 доларів на день. Якщо ти банальний алкаш, ти просто один день робиш і місяць п'єш. Профіт! Якщо ти не алкаш, а серйозна людина, за кілька років копання бурштину в тебе вже нова хата, іномарка, дочка вчиться на платному в КІМО. Теж профіт.

А тепер до тебе приїхав якийсь чорт (Зеленський, Аваков, Порошенко, Яценюк, Гройсман) і сказав, що лавочка закривається. Бери свою лопату і йди копати картоплю і збирать жуків. І привезли два десятки дурачків з автоматами на БТРах. То що ти зробиш тим дурачкам? Повириваєш руки й ноги і викинеш із свого лісу. Бо якщо раніше копать картоплю було ок, то після бурштину це – як їсти білоруські сосиски після прошутто.

Якщо раніше копать картоплю було ок, то після бурштину це – як їсти білоруські сосиски після прошутто

І звичайно, ніяка зміна очільників СБУ і МВС в Житомирській області ні на що не вплине. Щоб бурштин реально перестали копати, треба заганяти в кожен район не менше батальйону солдат із танками, вертольотами, дронами і вводити щось на кшталт окупаційної адміністрації із чиновниками із інших регіонів. І тримати війська в селах років десять, поки всі забудуть, що то за кльовий бізнес на бурштині був.

А приїхати, топнути ніжкою, позвільняти "поганих" чиновників і призначити "хороших" – це не вирішення проблеми, а поганий піар.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода