Кремль вирішив власноруч знищити режим Путіна, а не довіряти справу опозиції

Проблема в тому, що після себе він залишить попелище

Політична пожежа в Москві має багато спільного з сибірськими пожежами. Особливо у тому, як на них реагує влада. І в тому і в іншому випадку роблять спроби знайти стрілочників і жорстко їх покарати. Причому покарання в обох випадках організовують самі винуватці пожеж.

Винуватців сибірських пожеж, які вже стали планетарною загрозою, знайти дуже просто. Справа в тому, що 99% палаючої тайги, свідомо та умисно не гасили згідно законодавчого акту, прийнятого в Москві і з готовністю реалізованого регіональною владою.

99% палаючої тайги, свідомо та умисно не гасили згідно законодавчого акту

У 2014 році розробили, а з 2015-го вступив у силу наказ Мінприроди РФ "Про затвердження правил гасіння лісових пожеж". У цьому документі вперше використали термін "зона контролю". Так називають території, на яких лісові пожежі годі й гасити - якщо встановлено, що вогонь не становить безпосередньої загрози для населених пунктів і об'єктів економіки, а витрати на боротьбу з пожежами виявляться більшими, ніж матеріальна шкода, яку вони можуть заподіяти. Які саме території є "зонами контролю", вирішує регіональна влада.

За оцінками експертів, сибірські пожежі можна було загасити місяць тому, а коли влада почала приймати якісь заходи, гасити вже було марно. Дмитро Медведєв зібрав нараду 30 липня, коли пожежі охопили територію загальною площею близько 3 мільйонів гектарів, і згасити їх могла тільки сама природа, подарувавши палаючій тайзі рясні зливи. Але Дмитро Медведєв вирішив не покладатися на природу і пішов на радикальну, я б навіть сказав відчайдушну міру: відправив до Сибіру контролювати ситуацію з пожежами Кобилкіна, міністра природних ресурсів і екології. Тобто керівника того самого відомства, в надрах якого народилася геніальна думка, що пожежі гасити не треба.

Сибірські пожежі можна було загасити місяць тому, а коли влада почала приймати якісь заходи, гасити вже було марно

Оскільки полум'я пожеж чомусь не злякалося Кобилкіна і сибірська тайга вперто продовжувала горіти, Путін вирішив відправити в Сибір Медведєва. Щоб вже напевно. Прем'єр-міністр Медведєв прилетів в Читу, провів там виїзне засідання уряду, на якому поставив питання: а чи немає тут зради і не підпалив хто тайгу спеціально? І миттєво доручив МВС, Прокуратурі та Слідчому комітету встановити зловмисників та пред'явити їх уряду до 1 листопада 2019.

В той самий час для пошуку паліїв полетіли в Сибір слідчі та інший служивий люд. Коло головних підозрюваних їм напевно вже визначили. Їхнє завдання знайти в палаючому Сибіру ниточки, що ведуть до Ходорковського, Сороса і Навального, а також встановити зв'язок і злочинну змову між цими трьома злочинцями. Як запасні версії розглядатимуть український і британський сліди. До 1 листопада мають встигнути, час є, люди досвідчені.

Їхнє завдання знайти в палаючому Сибіру ниточки, що ведуть до Ходорковського, Сороса і Навального

Приблизно така ж реакція Кремля на політичну пожежу в Москві. Винуватців Кремлю шукати довго не треба. Ось вони: виконавці сидять на Тверській, 13, а головні організатори відображаються в дзеркалах на Старій площі і в Кремлі. Імена безпосередніх організаторів масових побиттів громадян 27 липня добре відомі: це Володимир Колокольцев, глава МВС, і Віктор Золотов, директор Нацгвардії.

Але, як і у випадку з сибірськими пожежами, за фактом політичної пожежі в Москві кримінальному переслідуванню піддані не злочинці, а жертви.

Судячи з усього, Кремль вирішив побити всі рекорди "болотної справи" не тільки за кількістю затримань - тут рекорд 6 травня 2012 року перевиконаний більш ніж в три рази - але і по жорстокості репресивних заходів. Кримінальну справу порушено за статтею 212 КК РФ ( "Масові безлади"), що передбачає до 15 років позбавлення волі. Поки обвинувачення пред'явили чотирьом ймовірним учасникам акції протесту: Олексію Міняйлу, Івану Подкопаєву, Самаріддіну Райжабову і Кирилу Жукову. Слідчий комітет хвалиться, що в ході попереднього розслідування їхні слідчі отримали "докази" причетності до скоєння злочину за статтею 212 КК РФ більше 10 громадян.

Кремль вирішив побити всі рекорди "болотної справи"

В ході протестної акції 27 липня побили кілька сотень громадян, 77 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості. Абсолютна більшість злочинів поліції і нацгвардії зафіксована на відео і фото. Є, наприклад, фото, на якому видно обличчя садистів, які діловито ламають ноги об бордюр дизайнеру Коновалову, який лежить на тротуарі. На фото 6 покидьків в формі. Факт садистського злочину зафіксований. Жертва злочину відома. "Вина" жертви також відома - він здійснював пробіжку. Тепер деякий час бігати не буде. Підсумок: жертва затримана, злочинці на волі.

Палаючу сибірську тайгу і столичну політичну пожежу об'єднує те, що в обох випадках головні палії служать в одних і тих же структурах, і те, що покарання понесуть зовсім інші люди. Але є і відмінності. Сибірській тайзі дають згоріти самій, оскільки влада в цьому випадку довірилася стихії. Московську політичну пожежу Кремль вирішив заливати гасом, так як довірити справу знищення путінського режиму опозиції влада не зважилася, справедливо розсудивши, що опозиція в Росії слабка і може не потягнути.

Путінський режим, безсумнівно, згине, це неминуче відбувається з будь-якою фашистською диктатурою. Проблема в тому, що він після себе залишить попелище. Як в політичному, так і в буквальному сенсі.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Погода