Зеленський втратив шанс повернути Сенцова додому

Моряків не повинні обміняти. Їх повинні просто відпустити

МЗС РФ каже, що обговорює з Україною обмін моряків. І зважаючи на рух навколо російського агента Вишинського, українських моряків мінятимуть на російського шпигуна.

Перший раунд Путін-Зеленський завершується нищівною поразкою Зеленського.

Але нам це продадуть, як велику перемогу. Перед виборами зробивши подарунок тому, хто з ними приїде до Києва (Зеленський, Медведчук, хто завгодно) і дозволивши Путіну зберегти обличчя.

Перший раунд Путін-Зеленський завершується нищівною поразкою Зеленського

Чому це перемога Путіна? Тому що він не може не відпустити моряків. Є рішення міжнародного суду, обов'язкове для виконання. Не виконає — отримає болючі санкції. І йому треба віддати. Він нікуди не подінеться. І це була б велика перемога України. Публічна. Змусити агресора визнати свою провину. Показати вкотре, що Крим — це Україна. І що наші моряки не вчинили жодного злочину. Вони не винні, хай йому грець.

Але ні. Схоже, моряки повернуться додому не просто так. Назустріч їм поїде російський шпигун. І росіяни це продадуть ще і як захист свободи слова в Україні. Чудово. І прямо перед виборами. Збіг?

Вишинський дуже важливий для Москви. Чомусь дуже важливий. Може, тому що Путін відчуває в ньому колегу. Неважливо. Його можна було б обміняти на Сенцова та інших політичних в'язнів Кремля. Настільки важливого агента більше у нас немає. Це актив. Більш вагомим, судячи з усього, може бути тільки Медведчук. Але якось не віриться, що його заарештують. І ось замість того, щоб використати цей актив для звільнення наших бранців, ми його віддаємо просто так. Так, просто так. Тому що моряки повинні були б приїхати додому в будь-якому разі.

Путін цинік. І ми змушені думати як циніки, коли спілкуємося з ним

Це угода. Хоч як би цинічно це звучало. Путін цинік. І ми змушені думати як циніки, коли спілкуємося з ним. І ось уявіть, що хтось винен вам тисячу гривень. І програв суд. Але він приходить до вас і каже, що він поверне вам цю тисячу гривень, але в обмін ви подаруєте йому ваші туфлі. Щоб ви сказали в реальному житті? Що це прохання хитро зробленого товариша, і послали б його куди подалі.

І так, моряки герої і мають бути вдома. Це не обговорюється. Але також додому має повернутися Сенцов та інші. І зараз ми втрачаємо шанс повернути їх. Моряків не повинні обміняти. Їх повинні просто відпустити. І зустріти в Україні як невинних героїв. Наші дипломати і юристи зробили все для цього. А от наші політики…

Зеленський втрачає цей шанс. Чи через недосвідченість. Чи тому, що йому важливий політичний піар. Але результат один. Путін-Зеленський 1:0.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Юлія Гончар Керівниця Центру "Форпост HELP"
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Погода