Недосвідчений президент – зоряний час для Медведчука

Українська політична пам'ять – дівоча

Колишній глава Адміністрації президента України Віктор Медведчук скуповує місцеві телевізійні канали. Веде на парламентські вибори одну з небагатьох партій, що претендують на потрапляння до Верховної Ради. Домовляється з адміністраціями окупованих Кремлем територій про звільнення полонених і регулярно з'являється на головних екранах Росії з поясненнями, як Україна влаштована.

При цьому сам Медведчук ніякою популярністю в країні не користується. На особисті електоральні успіхи розраховувати не може. З основними політичними гравцями на українській політичній сцені - причому і в патріотичному, і в колабораціоністському таборах - перебуває в дуже непростих відносинах. У чому ж тоді причина такої впливовості, такого непересічного успіху? - пише Віталій Портников для "Грани.Ру".

А причина ця дуже проста. Віктор Медведчук - тінь. Тінь Путіна. Тінь Путіна в Україні.

Віктор Медведчук - тінь Путіна в Україні

Ще років 17 тому, коли тодішньому президенту України Леоніду Кучмі знадобився посередник для налагодження відносин з новим російським керівництвом, в якому вже не було його друзів і покровителів - Єльцина і Черномирдіна, Медведчук зробив правильний вибір. Він зрозумів, що Кучма, який заплутався в своїй архаїчній "багатовекторності" і опинився в ізоляції на Заході, однаково не зможе і не захоче надати необхідний обсяг послуг новим господарям Кремля.

А він, Медведчук, зможе. Він надасть необхідні послуги і Путіну, і Медведєву. І зможе сказати їм те, що вони хочуть почути. І стати для них тим, ким вони хочуть його побачити.

З тих пір Медведчука супроводжує тільки удача. При будь-якій українській владі, в будь-якій ситуації. Він може помилятися в прогнозах - як це було з президентством Віктора Ющенка. Він може виявлятися чужим в кланових розкладах - як це було за президентства Віктора Януковича. Його можуть вважати агентом впливу ворожої держави - як це було за президента Петра Порошенка. Від усього цього Медведчуку ні холодно, ні жарко.

Той, хто хоче говорити з Путіним і домагатися від російського президента хоч якогось результату, повинен спочатку говорити з Медведчуком.

Українці ще пам'ятають, як Путін віддавав Медведчуку полонених, ніби насміхаючись над керівництвом, яке вони обрали. Але те, як Путін в Криму провів кілька хвилин з президентом Януковичем, а потім поїхав відпочивати в розкішний маєток Медведчука, вони вже забули. Українська політична пам'ять – дівоча. Якби українці пам'ятали, як посилювався Медведчук при режимах, які хотіли знайти спільну мову з Москвою, вони зрозуміли б, що зараз відбувається в їхній власній країні.

Якби українці пам'ятали, як посилювався Медведчук при режимах, які хотіли знайти спільну мову з Москвою, вони зрозуміли б, що зараз відбувається в їхній власній країні

А зараз справжній зоряний час Віктора Медведчука. При недосвідченому президенті, оточеному людьми з відсутньою компетенції, при щирому нерозумінні Володимиром Зеленським та його радниками справжніх цілей і намірів Володимира Путіна будь-яка тінь отримає нову велич. Тим більше тінь Путіна.

Зеленський буде щодня дрібнішати, втрачати рейтинг і розуміння, що робити і як з усім цим впоратися. Перетворюватися в тінь. А тінь Путіна буде з кожним днем набувати об`єм і нові можливості. Перетворюватися на господаря становища. Власне, як і задумували організатори нинішнього українського хаосу.

Є, правда, ще народ, який може не захотіти, щоб над ним панували чужі тіні. І цей народ може знову вийти на вулиці. Але про це нічого не відомо ні Путіну, ні Зеленському, ні Медведчуку.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода