Врятувати країну може тільки безперервний протест

Маємо справу зі слабким керівництвом без будь-якого розуміння власних намірів, дій, планів

Вчорашні протести на Майдані, як і нещодавнє обурення біля адміністрації президента України, демонструють, що громадянське суспільство є енергійним і готовим захищати країну.

І в ситуації, яка склалася в Україні після президентських виборів і яка неминуче буде складатися після парламентських, це не просто його право. Це його обов'язок, один з найважливіших важелів для збереження держави. Бо коли електоральний важіль використовується не для створення ефективної сильної влади, а для посилення позицій популістів і пройдисвітів, для створення у суспільстві атмосфери хаосу і недовіри, врятувати країну може тільки перманентний протест, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Проблема країни - у неефективних інституціях, які часто-густо працюють не на її інтереси

Ми бачимо, що проблема країни - аж ніяк не тільки в недосвідченому президенті. Аж ніяк не тільки в його команді, у представників якої нерідко діаметрально протилежні уявлення про майбутнє України. Проблема країни - у неефективних інституціях, які часто-густо працюють не на її інтереси, а на інтереси олігархів і чиновників з домайданного минулого. Українських суддів призначив не Зеленський - але слабкість, недосвідченість і некомпетентність президента дає їм можливість встановити в країні режим судового свавілля. Кандидатів в ЦВК пропонував не Зеленський - але прагнення членів комісії потрапити в новий, до кінця неясний мейнстрім змушує їх ухвалювати парадоксальні з погляду навіть не права, а звичайних фактів рішення. А тепер тільки уявіть, який хаос почнеться в країні після парламентських виборів! Скільки Остапів Бендерів з депутатськими значками, скільки наспіх знайдених "нових облич" з найближчого району захоче використовувати нові можливості, щоб життя у них вдалося!

Контроль і протест можуть запобігти необхідності чергового національного повстання

Перешкодити цьому сповзанню країни до некерованості, хаосу і реваншу проросійських сил можна тільки контролем і протестом. При цьому контроль і протест можуть запобігти необхідності чергового національного повстання, яке може виявитися згубним для держави і привести до втрати чергового регіону на сході країни. Потрібно розуміти, що сьогодні ми маємо справу зовсім не з режимом Януковича, у представників якого були ясні і чіткі уявлення про архітектуру влади і її орієнтацію на Кремль. Ми маємо справу зі слабким керівництвом без будь-якого розуміння власних намірів, дій, планів. По суті - з порожнечею. Цю порожнечу дезорієнтованої держави кожен намагається заповнити, як може - подивіться на точні дії реваншистів, від купівлі каналів до реєстрації на виборах.

А завдання українського громадянського суспільства - за допомогою консолідації і перманентного протесту заповнити цю порожнечу українським змістом.

Вони не пройдуть.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст