Захід відмовляється від опору Москві

З агресором не можна домовитися. Його можна тільки розохотити

Рішення Парламентської асамблеї Ради Європи про повернення російської делегації до повноправної роботи в ПАРЄ без виконання нею будь-яких умов, поставлених раніше цією організацією, - не просто успіх кремлівської дипломатії. Це демонстрація нездатності сучасного Заходу протистояти силі, яка ігнорує міжнародне право, і неготовність це право захищати.

Вигнання Росії з ПАРЄ - один з поширених міфів, який підтримувала кремлівська пропаганда протягом тривалого часу, а тепер ще й тиражують західні політики - прихильники повернення. Росію ніхто ніколи не виганяв з ПАРЄ. Санкції, які були накладені на цю країну після окупації нею Криму і Донбасу, передбачали лише обмежену участь російської делегації в процедурах асамблеї. Ніякого іншого інструменту, для того щоб продемонструвати своє ставлення до волаючого порушення міжнародного права, у ПАРЄ просто немає, - пише Віталій Портников для "Грани.ру".

Росію ніхто ніколи не виганяв з ПАРЄ

Відмовитися від участі в роботі асамблеї вирішила сама Росія. Це не ПАРЄ ставила ультиматуми Москві, а Москва - ПАРЄ. Це спікери Державної думи - спочатку Сергій Наришкін, а потім В'ячеслав Володін - шантажували керівників асамблеї, які приїжджали в Москву, тим, що російська делегація не повернеться до роботи в ПАРЄ без повного зняття будь-яких обмежень на її перебування в організації. Це в Москві вирішили перестати платити членські внески в РЄ і таким чином "завербували" чиновників з апарату організації. Це в Москві стали підводити ситуацію до виключення країни з РЄ, щоб поставити міжнародне співтовариство перед простим вибором: або з Росією без санкцій, або взагалі без Росії.

Кремль в цій ситуації діяв як банальний шантажист, весь час підвищував ставки в надії, що рано чи пізно клієнт злякається. І рішення ПАРЄ підтвердило правильність такого підходу. Із Заходом не потрібно домовлятися. Захід потрібно шантажувати.

Із Заходом не потрібно домовлятися. Захід потрібно шантажувати

Запевнення в тому, що насправді нічого особливого не сталося, що мова йде виключно про підтримку життєздатності однієї-єдиної міжнародної організації, в якій важливо "розмовляти" з Росією, не мають під собою жодних підстав. Судячи з відвертого висловлення президента Франції Еммануеля Макрона на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським, по тому, як відповідали на питання про повернення Росії в ПАРЄ федеральний канцлер Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей, рішення про повернення Росії в організацію приймали аж ніяк не депутати. Воно було погоджено на найвищому рівні. Це не просто Захід і його громадська думка втомилися від протистояння з Кремлем. Це лідери західних країн втомилися від протистояння з Кремлем, так нічого і не добившись від Путіна.

Лідери західних країн втомилися від протистояння з Кремлем, так нічого і не добившись від Путіна

Тому що Крим залишається анексованим, Донбас - окупованим. А Росія вже повертається, і скасування санкцій проти неї в ПАРЄ може бути тільки початком відмови Заходу від хоча б символічного опору Москві.

До яких наслідків може призвести така "втома", зараз залишається тільки здогадуватися. Втім, перед нашими очима вже є приклади умиротворення Рейху перед початком Другої світової війни і постійні спроби домовитися з Радянським Союзом після її закінчення. В обох випадках апетит Гітлера і радянських вождів тільки підвищувався, а кордони окупованих ними територій і сфер впливу тільки розширювалися.

З агресором не можна домовитися. Його можна тільки розохотити.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода