Вовки рвуть городян, які перестали вірити в існування хижаків

Проти нас провели блискучу інформаційну спецоперацію

Скандал навколо Тристоронньої контактної групи у Мінську та мирних закликів до РФ відновити контроль виявився не таким простим, як здавалося на перший погляд. Маємо блискучо проведену інформаційну спецоперацію.

Таку собі інформаційну диверсію як елемент інформаційної війни. От тільки хто її ініціював і навіщо?, - пише Лариса Волошина у блозі для газети "День".

1. Все почалося з того, що у ЗМІ з'явилася заява спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, яку він зробив у Мінську перед журналістами. "Пропозиція про зняття економічної блокади була зроблена від пана Кучми, і це було підтримано учасниками з ОРДО і ОРДЛО. Це буде на розгляді в економічній підгрупі наступного разу", - повідомив Сайдік та додав, що це могло б стати "великим проривом".

2. Ця новина з'являється в таких виданнях, як: Інтерфакс, Радіо Свобода, ВВС, Deutsche Welle. За кілько годин представник Росії Борис Гризлов підтвердив, що економічній підгрупі доручено обговорити відновлення економічних зв'язків. "В цьому питанні Донецьк та Луганськ запропонували конкретні ініціативи. Сподіваємося, що прямий діалог Донецька, Луганська та Києва дозволить знайти взаємоприйнятне рішення в рамках роботи економічної групи", - цитує представника Росії "Інтерфакс". Слова Гризлова одразу ж передруковують вітчизняні та іноземні ЗМІ. В той же час "медіа" ОРДЛО заявляють, що зняття блокади - це пропозиція саме їх представників. Але хто слухає маріонеток, коли є пряма мова спецпредставника ОБСЄ та представника РФ?

3. Українська сторона весь цей час мовчить. І ось на сайті Апарату президента з'являється заява Леоніда Кучми, яка розлітається по стрічках новин, що гарячі пиріжки. "Це принципово. Оскільки жодна сторона не хотіла ставити себе в незручне становище, щоб потім відповідати за це. А сьогодні ми перед усім світом повинні показати, що хочемо цього "режиму тиші". Повинно бути записано, щоб не стріляти у відповідь, а також введена заборона на обстріл цивільних об'єктів – шкіл, дитячих садків", – йдеться в заяві.

Про блокаду - туманно. Але кому вже потрібна ця торгівля, якщо є заборона на оборону?

Якщо раніше скандал точився навколо чуток про припинення блокади, то "пояснення", розміщене на сайті офіційної установи додавало барв. Виявляється, українська пропозиція - це "не стріляти у відповідь", а також "заборона на обстріл цивільних об'єктів". Все зрозуміло, як один та два. Про блокаду - туманно. Але кому вже потрібна ця торгівля, якщо є цитата про заборону на оборону?

4. Мережі в істериці, вітчизняні телеканали обговорюють і обговорюють, політики і громадські діячі роблять заяви. Від президента вимагають пояснень. І тут, під вечір, перед телекамерами з'являється Леонід Кучма і говорить, що умова "не стріляти" має стосуватись виключно "провокаційних обстрілів". "Коли заїжджає якась установка чи в дитячий садочок, чи до хати, чи взагалі в населений пункт і веде обстріл наших територій. Скажіть, будь ласка, ми можемо, якщо бачимо, що це з такого, дитячого, умовно кажучи, садочка, ми можемо давати відповідь?" – питає представник України в Мінську.

Під вечір, перед телекамерами з'являється Леонід Кучма і говорить, що умова "не стріляти" має стосуватись виключно "провокаційних обстрілів"

Кучма наголошує, що відповідати вогнем треба. "Коли йдуть бойові дії на відповідній території, де немає таких населених пунктів". А там, де є населенні пункти? А якщо вогонь ведеться з населених пунктів по населених пунктах і дитячих садках на підконтрольній території? Ба більше. В попередній версії на сайті АП чітко було сказано про повне припинення стрільби у відповідь. Цивільні об'єкти позначалися, як додаткове "а також".

На сайті АП чітко було сказано про повне припинення стрільби у відповідь. Цивільні об'єкти позначалися, як додаткове "а також"

5. Щодо зняття блокади "Немає ніякої економічної блокади... Це тимчасова заборона переміщення вантажів через лінію зіткнення. Яка це блокада?" - сказав Кучма. А далі повідомив: "Я щойно приїхав з наради у віце-прем'єр-міністра Зубка, де ми розглянули всі проблеми, які стосуються економіки там. Це і вода, і електроенергія, і зв'язок". Тобто мова тепер не просто про купівлю вугілля та рух металу, але й про відновлення енергопостачання?

6. Одночасно в мережах і новинах починається інформаційна кампанія. Коментатори пишуть, що скандал спровокували недобросовісні журналісти, які поширили новину, не перевіривши джерело. "А звідки ви взяли, що він таке пропонував?", - знущаються батальйони інтернет-тролів. "Зі святом журналістики, дурні!", - несеться зі всіх сторін. Медійники притихли.

7. І тут знову подав голос Мартін Сайдік. "Насправді під час дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було підняте представниками ОРДО і ОРЛО і підтримане в загальній формі російською стороною", - заявив він. Спецпредставник пояснив, що представник України в ТКГ екс-президент Леонід Кучма у своїх висловлюваннях говорив про весь комплекс взаємних кроків, пов'язаних з даним питанням. "Він (Кучма) особливо підкреслив, що ця робота має бути взаємною, і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися в правовому полі України ", - підкреслив Сайдік.

Інтерфакс, Радіо Свобода, ВВС, Deutsche Welle та інші - всі в багні. І тільки дітлахи з Адміністрації президента та ветеран української маніпулятивної політики, всі в білому

Інтерфакс, Радіо Свобода, ВВС, Deutsche Welle та інші - всі в багні. І тільки дітлахи з Адміністрації президента та ветеран української маніпулятивної політики, всі в білому. А зранку звістка про загибель двох українських вояків і поранення ще десятьох. А також чутки, що установку, яка їх обстріляла, бачили, вели, але не знищували через заборону відкривати вогонь. Що доволі дивно. Але жодне медіа навіть не намагається перевірити цю інформацію. Президент розміщує розлогий пост із закликом до країни-агресора відновити контроль над окупованими територіями. Добре, що не з проханням ввести війська. Вітчизняні журналісти таємно вечеряють зеленою шаурмою і клянуться мовчати про те, що почули від головнокомандуючого. Жодне видання не намагається розібратися, про що вже домовилися українські младовладці з РФ. Частина суспільства пропонує почекати визначеності у питаннях війни і миру, а інша - збирається на акції протесту під АП.

Президент розміщує розлогий пост із закликом до країни-агресора відновити контроль над окупованими територіями. Добре, що не з проханням ввести війська

Пам'ятаєте казку про пастушка, який кричав "Вовки! Вовки!"? В якійсь момент, коли товариство втомилося вибігати з вилами на кожну звістку про небезпеку, вовки перерізали все стадо. В оригінальній версії казки хлопчисько брехав. Ніяких вовків не було. Принаймні до останнього випадку, коли йому вже ніхто не повірив.

А що, якщо то були кмітливі та винахідливі вовки? Може вони навмисно дратували пастушка, з'являючись та ховаючись. Створювали ситуацію невизначеності. Таким чином вони підготовлювали плацдарм для останньої кривавої вечері, вважаючи сигналом початку різанини відсутність реакції дезорієнтованого суспільства. Вовки, Кучма, Сайдік, респектабельні видання, забиті шаурмою роти журналістів, ще зелений президент в рожевому пуфі. Цікаво, хто тут приманка, хто пастушок, а хто хижак?

Кучма, Сайдік, респектабельні видання, забиті шаурмою роти журналістів, зелений президент в рожевому пуфі. Цікаво, хто тут приманка, хто пастушок, а хто хижак?

А може це казка про те, що правди нема і все можливо? Як би там не було, одне вже зрозуміло.

Миротворча епопея - це сучасний римейк стародавньої байки про вовків та дезорієнтованих городян, які одного разу припинили реагувати на небезпеку та перестали вірити в існування хижаків. Навіть якщо бачили їх на власні очі.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"