Зеленський міняє активи Коломойського на український суверенітет

Народ України сам проголосує за план Путіна-Медведчука

Найбільш приголомшливою новиною в переліку приголомшливих новин останніх днів стала заява нового глави адміністрації президента Андрія Богдана про те, що команда Зеленського або сам Зеленський планують провести референдум на тему мирних домовленостей з Росією. Тобто фактично озвучив план капітуляції, коли на референдумі народ України сам проголосує за план Путіна-Медведчука. Просто тому, що будь-який інший швидкий мир з Росією зараз неможливий. Росії він не потрібен. У будь-якій короткостроковій перспективі. А отже, може бути реалізований тільки план Медведчука, який транслює бажання Путіна ще з 2014 року — автономія, читай федералізація, для окупованих областей, які зможуть впливати на зовнішню політику України. Це не торгівля людьми або територіями. Ні. Це торгівля суверенітетом. І референдуми — улюблений інструмент харизматичних лідерів для просування потрібних їм рішень в обхід інститутів. Будь-який харизматичний лідер ламає інститути. І займається популізмом. Це неминуче. Як і наслідки правління такого лідера. Доведено Венесуелою.

Референдуми — улюблений інструмент харизматичних лідерів для просування потрібних їм рішень в обхід інститутів

Головне питання — навіщо вони це роблять? Все просто — їм потрібні гроші. В Україні завжди було два варіанти, звідки брати гроші. Захід або Росія. Захід дає гроші тільки в обмін реформи. І намагається за вуха втягнути в цивілізацію. Росія дає гроші в обмін на відсутність реформ. Щоб Україна нікуди не поділася від неї. До 2014 року цей цикл працював постійно. З 2014 року, з об'єктивних причин, це стало неможливо. Останні 3 млрд доларів взяв Янукович, перед тим як втік. І Україна виявилася залежна від західних кредитів і змушена була почати робити реформи. Болючі реформи. Не тільки для населення. Але і для олігархів. І тепер, на даний момент, будь-яка українська влада залежна від Заходу. Тому що потрібні гроші. І Захід вимагає прикривати схеми, підтримує Прозорро, імплементує боротьбу з корупцією.

Захід дає гроші тільки в обмін реформи. І намагається за вуха втягнути в цивілізацію. Росія дає гроші в обмін на відсутність реформ. Щоб Україна нікуди не поділася від неї

І зараз Захід вимагає продовжувати реформи. І не дає відкочувати реформи. І це є головною проблемою нового олігарха №1 — Коломойського. Тому що його мета — захистити свої активи. І для цього потрібно визнати націоналізацію Приватбанку незаконною. Але колективний Захід не раз заявляв, що це буде кінцем співпраці. І кінцем грошей. І у Зеленського був вибір, або йти назустріч Заходу і слухати умовного Волкера або дотримуватися порад Коломойського. І він зробив вибір. Демонстративне призначення Богдана, яке не тільки порушує закон про люстрацію, а й суперечить рекомендаціям західних партнерів, дострокові вибори за сумнівною процедурою — це все показує, що Зеленський вибрав Коломойського. До того ж зробив це публічно і відкрито, даючи сигнал всім навколо. У своєму знаменитому інтерв'ю олігарх говорив, що ставить на Богдана, що потрібні вибори без мажоритарників, але з бар'єром 3% і закритими списками. І це вже реалізовано Зеленськими. Тепер залишилося реалізувати іншу частину інтерв'ю, де олігарх називав МВФ — злом, а націоналізацію Приватбанку — злочином.

Вхід в "русский мир" рано чи пізно призведе до кризи, відкине нас від цивілізації і забальзамує стагноване українське суспільство. Але це буде потім. Спочатку будуть просто низькі тарифи

Що це означає? Дефолт. У України роки пікових виплат, інвестори дуже чутливі до співпраці країни з МВФ. І макроекономічна стабільність базується саме на співпраці з МВФ. Якщо не замінити гроші МВФ грошима з Росії. І схоже "У Зеленського" знайшли шлях, як взяти ці гроші. Подружитися з Росією допоможе референдум і імплементація його рішень. Україна стає частиною "русского мира". Серіал "Свати" знову показують по всіх телеканалах. А суспільство? А суспільство не важливе для харизматичного лідера, тому що він спирається на неактивну більшість. Яка завжди його підтримає. На те він і харизматичний лідер. Проста людина з народу. А народ завжди підтримає простого хлопця, доведено Венесуелою. І завжди на референдумах підтримує його ідеї. Завжди. Принаймні поки буде що їсти. Тим паче, розрив з МВФ і дружба з Росією дозволяє знизити тарифи, прогнати ненависну Супрун, знову зробити Національний Банк залежним "від народу", зі стабільним курсом і низькими ставками кредитування. Людям сподобається. А те, що вхід в "русский мир" рано чи пізно призведе до кризи, відкине нас від цивілізації і забальзамує стагноване українське суспільство — це дрібниці. Це буде потім. Спочатку будуть просто низькі тарифи.

І ніхто не буде виносити такого президента на вилах. Як виявилося, націоналістична громадськість більше турбується з приводу клубів і гей-парадів, ніж з приводу зради інтересів країни.

Зеленський, як і обіцяв, не торгує територіями або людьми. Він торгує суверенітетом. Він зробив вибір. І він готовий обміняти активи Коломойського на український суверенітет.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Борис Ганицький Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Іван Козленко Культуролог, артменеджер
Ольга Волинська Медіа-експертка Центру "Форпост HELP"
Ігор Айзенберг Професор, завідувач кафедрою інформатики в Манхеттенському коледжі
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Погода