Якщо олігархи збережуть єдність, Україна швидко перетворитися на Білорусь

Призначення терміну інавгурації на 20 травня по-різному буде сприйматися парламентарями і президентською командою

З погляду депутатів, які за цей термін проголосували, вони пішли назустріч новому голові держави і одночасно продемонстрували, що не бояться розпуску парламенту. Тим більше, що ніяких правових підстав для цього немає.

З погляду команди нового президента, парламент проявив слабкість і об нього можна спокійно витирати ноги. Тим більше, що ця слабкість продемонстрована навіть тоді, коли команді нового президента не вдалося активізувати прихильників на захист терміну інавгурації, якого вимагав Володимир Зеленський. І якщо за Зеленським не стоїть вулиця, а парламентарі його бояться - так кому цікаві такі парламентарі? - пише Віталій Портников для espreso.tv.

З погляду команди нового президента, парламент проявив слабкість і об нього можна спокійно витирати ноги

Зеленський, звичайно ж, має всі політичні підстави розпустити парламент. І для того, щоб уникнути ухвалення нового виборчого законодавства, і для того, щоб зробити більш слухняним уряд, і для того, щоб зберегти ефект свого обрання президентом і сформувати нову більшість, яка може взагалі обійтися без коаліції. Зеленському та його оточенню потрібен контроль над парламентом, потрібна вся повнота влади. І це логічно, тому що без такої повноти немає сенсу обиратися президентом.

Найцікавіше почнеться після того, як цю повноту влади буде отримано, а соціальна ситуація громадян особливо поліпшуватися не буде. І тут вже майбутнє країни залежить від олігархів і їхнього телевізора. Якщо олігархам вдасться зберегти єдність, телевізор буде розповідати, як все чудово, люди будуть вірити, що винні попередники, Кремль чи Захід (винуватця виберуть на "стрілці" олігархів), а Україна досить швидко перетворитися на лукашенківську Білорусь. З тією лише різницею, що у нас Лукашенка мінятимуть раз на п'ять років, щоб зберегти у громадян ілюзію причетності до політики.

Майбутнє країни залежить від олігархів і їхнього телевізора

Ну, а якщо олігархи посваряться, як це бувало вже не раз, тоді на нас чекає буйство політики, мітинги, демонстрації, тонни компромату, повстання і втрата нових територій на сході. А потім нова консолідація, похорони, сльози, день вишиванки.

І новий Зеленський.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода