Якщо олігархи збережуть єдність, Україна швидко перетворитися на Білорусь

Призначення терміну інавгурації на 20 травня по-різному буде сприйматися парламентарями і президентською командою

З погляду депутатів, які за цей термін проголосували, вони пішли назустріч новому голові держави і одночасно продемонстрували, що не бояться розпуску парламенту. Тим більше, що ніяких правових підстав для цього немає.

З погляду команди нового президента, парламент проявив слабкість і об нього можна спокійно витирати ноги. Тим більше, що ця слабкість продемонстрована навіть тоді, коли команді нового президента не вдалося активізувати прихильників на захист терміну інавгурації, якого вимагав Володимир Зеленський. І якщо за Зеленським не стоїть вулиця, а парламентарі його бояться - так кому цікаві такі парламентарі? - пише Віталій Портников для espreso.tv.

З погляду команди нового президента, парламент проявив слабкість і об нього можна спокійно витирати ноги

Зеленський, звичайно ж, має всі політичні підстави розпустити парламент. І для того, щоб уникнути ухвалення нового виборчого законодавства, і для того, щоб зробити більш слухняним уряд, і для того, щоб зберегти ефект свого обрання президентом і сформувати нову більшість, яка може взагалі обійтися без коаліції. Зеленському та його оточенню потрібен контроль над парламентом, потрібна вся повнота влади. І це логічно, тому що без такої повноти немає сенсу обиратися президентом.

Найцікавіше почнеться після того, як цю повноту влади буде отримано, а соціальна ситуація громадян особливо поліпшуватися не буде. І тут вже майбутнє країни залежить від олігархів і їхнього телевізора. Якщо олігархам вдасться зберегти єдність, телевізор буде розповідати, як все чудово, люди будуть вірити, що винні попередники, Кремль чи Захід (винуватця виберуть на "стрілці" олігархів), а Україна досить швидко перетворитися на лукашенківську Білорусь. З тією лише різницею, що у нас Лукашенка мінятимуть раз на п'ять років, щоб зберегти у громадян ілюзію причетності до політики.

Майбутнє країни залежить від олігархів і їхнього телевізора

Ну, а якщо олігархи посваряться, як це бувало вже не раз, тоді на нас чекає буйство політики, мітинги, демонстрації, тонни компромату, повстання і втрата нових територій на сході. А потім нова консолідація, похорони, сльози, день вишиванки.

І новий Зеленський.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст