Коломойський пропонує українцям небезпечний коктейль

Олігархи бідніють. Процес хочуть терміново зупинити

Друга серія інтерв'ю Коломойського – і знову кров з очей. Але тепер не тому, що Коломойський розкривається як особистість, як у першій частині. А тому що тези, які він озвучує, жахливі і можуть очікувано звучати від Шарикова, але ніяк від одного з найбагатших людей України.

Що говорить Коломойський?

- Гірше не буде. А все погане, що сталося, це МВФ і пророк його Порошенко;

- Сценарій 1917 року може бути непоганим рішенням;

- У Венесуелі зараз краще, ніж в Україні (читайте – дефолт це прекрасно);

- У Норвегії люди отримують газ за собівартістю;

- МВФ змусив підвищити тарифи, щоб довести людей до розорення і поставити країну на коліна;

- Супрун страшне зло, ще й вакцинація, яка, правда, незрозуміло тут причому.

Про Коломойського можна говорити все що завгодно, але він не дурний

Кожна з цих тез або хибна (Норвегія, де одні з найвищих комунальних тарифів у світі), або жахливий сам по собі (сценарій 1917 року). Але всі вони укладаються в один варіант світогляду. Захід – це зло (це ж вони довели Венесуелу, стверджує слідом за російськими телеканалами український олігарх), Україні потрібен свій шлях. Один в один повторюючи тези і сценарій серіалу "Слуга народу". І тут є три варіанти: це Коломойський писав сценарій "Слуги народу" або, принаймні, озвучував головну ідею; Коломойський судить про світ за серіалом "Слуга народу"; просто випадково збіглося.

Про Коломойського можна говорити все що завгодно, але він не дурний. А значить, навряд чи може судити про світ за серіалом, принаймні, за таким дешевим, як "Слуга народу". Швидше його стиль – це "Ігри Престолів", де він ще й свій особистий Будинок може мати, де ніхто ніколи не платить за своїми боргами. Так що залишається два варіанти. І ви можете вірити у випадкові збіги, адже така людина як Коломойський ніколи не буде використовувати свій телеканал для досягнення своїх бізнес-цілей (адже сам сказав). А можете припустити, що саме радить, як авторам серіалу, так і обраному президенту.

Пропаганда соціалізму від олігарха, помножена на тези російської пропаганди – ось той небезпечний коктейль, який пропонує нам Коломойський

Пропаганда соціалізму від олігарха, помножена на тези російської пропаганди – ось той небезпечний коктейль, який пропонує нам Коломойський. Коли такі речі озвучує студент ПТУ, то можна зрозуміти, що він так думає. Коли такі речі говорить розумна і найбагатша людина, це означає, що він хоче, щоб випускник ПТУ так думав. А також пенсіонерка, вчителька і слюсар третього розряду. І тепер головне питання – навіщо? Навіщо олігархові нав'язувати певні думки населенню? Тільки для того, щоб підштовхнути це населення до певних дій. Олігарх хоче змусити людей вигнати МВФ і кредиторів з країни, бо вони заважають йому жити. Не людям, а саме олігархові. І він запускає механізм "стокгольмського синдрому", коли люди, яких він роками використовував і на яких наживався, повинні допомогти йому позбутися його проблеми і зробити це власним коштом. Ми ж пам'ятаємо, що саме український народ повинен принести гроші на Майдан і позбавити олігархів гніту МВФ.

Олігарх хоче змусити людей вигнати МВФ і кредиторів з країни, бо вони заважають йому жити. Не людям, а саме олігархові

Чому Коломойський підштовхує нас до цього рішення? Одна цифра, яка все пояснює. У 2013 році відношення статків українських олігархів, які входять до списку Форбс, до українського ВВП, становило 18%. На сьогодні ця цифра – 13%. Скорочення майже на третину. Це скорочення впливу. І це нічний кошмар олігархів. Вони бідніють щодо українського народу. І цей процес треба терміново зупинити. І для цього потрібно позбутися МВФ, який привчає грати за правилами. І бажано позбутися впливу США, де ФБР дуже хоче побачити у себе на "співбесіді" пана Коломойського. Не українському народу це треба. Тому що без МВФ український народ повторив би якраз добрий шлях венесуельців, які, на думку Коломойського, живуть набагато краще за українців при мінімальній зарплаті 8 доларів на місяць, інфляції в мільйон відсотків на рік і курсі валют, якого ніхто не знає (тому й порахувати коректно зараз ВВП на душу населення там просто неможливо). Це той шлях, який пропонує Україні серіал "Слуга народу". Це той шлях, на який, можливо, наставляють обраного президента його старі друзі. Це поганий шлях для України. Але прекрасний для олігархів. І не тільки для Ігоря Коломойського. Не кажучи вже про те, що це мрія будь-якого олігарха – запустити процес переділу власності, коли ти у владі. А Коломойський всім своїм виглядом показує, що тепер у владі саме він.

І так, хотілося б почути думку Зеленського щодо таких порад.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Володимир Гевко Маркетолог
Майкл Дракман Директор Міжнародного республіканського інституту в Україні
Дар'я Лазарєва Експертка відділу клімату та транспорту ГО "Екодія"
Юрій Ніколов Співзасновник видання "Наші гроші"
Брайан Вітмор Cтарший науковий співробітник Atlantic Council