Пожежа в Парижі викликає бурю емоцій. А своє не болить, ніби ампутоване

Ханський собор скоро перестане бути історичною та архітектурною пам'яткою

У нас люблять вживати в переносному сенсі дієслово "спалився". Ну ок. Тоді, по-моєму, з Нотр-Дамом спалилися майже всі, хто про нього тут говорив і писав.

Поясню, що я маю на увазі. Російська окупація в Криму націлена не тільки на витіснення з Криму кримських татар, а й на знищення всього, що з ними пов'язано. Їх історії і культури.

Уже п'ятий рік окупанти методично "ремонтують" Ханський собор в Бахчисараї. Він унікальніший, ніж Нотр-Дам, оскільки є єдиною в світі пам'яткою у своєму стилі. Це кримськотатарська палацова архітектура. Не готика. Нічого подібного ні в Україні, ні в жодній точці світу немає.

Ханський собор в Бахчисараї унікальніший, ніж Нотр-Дам, оскільки є єдиною в світі пам'яткою у своєму стилі

І ось, в ході "капітального ремонту" в палаці навмисно змінюють історичну забудову на новоділ, перетворюють його з музею кримських правителів у музей любовних пригод імператриці Катерини. Змінився сам сенс музею. А відсоток новоділу вже такий, що Хан-сарай скоро перестане бути історичною та архітектурною пам'яткою.

Але я чомусь не сумніваюся, що якби навіть у ході ремонтних робіт він згорів до тла, я б не побачив у фейсбучній стрічці і десятої частки постів на цю тему. Неначе це не своє, ніби "ампутоване" і не болить. Як немає в ході цих виборів і десятої частки згадок про Крим і його корінний народ, який окупанти випалюють зі своєї батьківщини. Це можна описати іншим дієсловом в переносному сенсі - "припливли".

Ворог вже в значній мірі переміг, якщо у багатьох пожежа в Парижі викликає більше емоцій, ніж анексія і війна в Україні

Залиште Францію французам, вони все вирішать без нас. Вони впораються. Давайте подумаємо про себе, будемо любити, перейматися, захищати своє і своїх. У цьому ні французи, ні європейці, ні американці нам не допоможуть. Точніше, допоможуть, тільки якщо ми не забудемо про себе самі, не перестанемо помічати горя і страждань поруч з собою. І ворог вже в значній мірі переміг, якщо у багатьох пожежа в Парижі викликає більше емоцій, ніж анексія і війна в Україні. Ніж сотні посаджених, тисячі вбитих. А для деяких ні анексії, ні війни вже просто немає.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода