Кремль узявся остаточно вирішити "кримськотатарське питання"

Репресії і зачистки за національною відбуваються, починаючи з убивства Решата Аметова в березні 2014 року

Запам'ятайте цю дату - 27 березня 2019 року. Сьогодні російські окупанти, точніше їх спеціальні служби з придушення і терору, провели на порядок масштабнішу, ніж було всі роки окупації, облаву на кримських татар у місцях їх компактного проживання. Одночасно в 3 населених пунктах - в 3 різних районах Криму. Виглядало це, як у кіно про гетто і фашистів, тільки це було не кіно.

Виглядало це, як у кіно про гетто і фашистів. Тільки це було не кіно

З оточених російськими гестапівцями житлових зон нікого не випускали і не впускали. Перевернуто догори дном майже три десятки будинків, зламані двері, два десятки кримських татар затримані за найтяжчим звинуваченням - "тероризм", - яким кримські татари ніколи не займалися. Я хотів пояснити тим, хто не стежить за Кримом уважно, що все це означає, але побачив пост у Facebook адвоката кримських татар і українських моряків Миколи Полозова. Як юрист він сформулював все чітко і коротко:

"В окупованому Криму відбуваються репресії і зачистки за расовою і національною ознакою. Російська влада проводять послідовну політику придушення і гноблення кримських татар з самого початку окупації, починаючи з убивства Решата Аметова в березні 2014 року. Фабрикуючи кримінальні справи проти громадян України - кримських татар, звинувачуючи їх в екстремізмі і тероризмі, російська влада переслідує два завдання. Перше - залякати кримських татар і придушити будь-який протест проти незаконних дій окупаційної влади; друге - спробувати репресіями радикалізувати кримськотатарський народ до рівня північнокавказьких республік і тим самим приступити до остаточного рішення кримськотатарського питання на території півострова".

Фінальна мета - максимальне витіснення кримських татар з їх батьківщини

Сьогоднішня масова облава - старт різкого посилення репресій проти корінного народу Криму і України. Фінальна мета - максимальне витіснення кримських татар з їх батьківщини шляхом створення у людей цієї національності відчуття тотального страху. Але, всупереч очікуванням окупанта, кримські татари не здаються. Люди збираються разом, підтримують один одного, ведуть стрім у Facebook, попри те, що стримерів теж затримують і б'ють.

А тепер перенесемося в Київ. Панове політики, ви говорите - вибори? Не забувайте про народ, завдяки якому в Криму жива Україна! Кандидати в президенти, які твердять, що можуть домовитися з Путіним, але забувають про Крим і кримських татар, - вони і всю Україну "забудуть" на радість Путіну. Ідеальний тест на патріотичність політиків - це Крим. Хто його не проходить - тому не місце у владі в Україні. Якщо ця влада не окупаційна.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода