Янукович ніколи не був українським політиком

Його народ – це Путін

Адвокати президента-втікача Віктора Януковича обіцяли, що від прес-конференції їхнього клієнта можна буде очікувати "сюрпризів".

Але найголовніший і єдиний сюрприз був у тому, що під час зустрічі з журналістами Янукович зосередився на особі свого наступника. Складалося враження, що зараз його не цікавить нічого, окрім поразки Порошенка на президентських виборах. І тут виникає питання - навіщо?, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Адже будь-яка критика Януковича - це зайві копійки до скарбнички Порошенка, який зараз робить ставку насамперед на стійкий патріотичний і державницький електорат. Якщо Янукович критикує Порошенка - значить, український президент не подобається російським господарям втікача. Якщо Янукович каже, що створення помісної церкви в Україні - великий гріх, значить Порошенко все робив правильно. Якщо Янукович робить ставку на "нові обличчя", то чи не пов'язані ці особи з Кремлем? І тоді навіщо Януковичу так явно допомагати Порошенку? Щоб чинний президент зміг вмонтувати найбільш одіозні висловлювання знаменитого рецидивіста до своїх передвиборчих роликів?

Відповідь на це питання важко знайти, якщо сприймати Януковича як українського політика, який намагається брати участь у політичному житті своєї країни. Навіть українського політика-відставника.

Янукович намагається догодити Путіну - нічого іншого його не цікавить

Але Янукович - не український політик. Він ніколи і не був українським політиком. Він - російський політик. І завжди був російським політиком. 2004 року його шанси на успіх залежали від підтримки російського керівництва - тоді як Кучма і навіть Медведчук ним відверто нехтували і робили все, щоб обмежити майбутні повноваження "спадкоємця". 2010 року виживання Януковича і консолідація ним влади залежали від допомоги російських кураторів. Після Харкова сама інституція українського президента втратила залишки суверенності. 2014 року Янукович насамперед прислухався до рекомендацій Путіна - людини, що робить ставку на силу і ненавидить повсталий народ усією силою пересічного чекіста. І зараз Янукович теж намагається догодити Путіну - нічого іншого його не цікавить.

Він знає кремлівську політичну програму: Порошенко має програти. Я зараз не обговорюю вмотивованість і доречність такої програми, просто вона є і кожен, хто хоч трохи обізнаний про настрої в Кремлі, знає про її існування. І якщо Путін хоче поразки Порошенка, то має переконатися, як сильно жадає цієї поразки Янукович. Тому колишній президент скористався першим вдалим приводом - судовим вироком у своїй справі - щоб продемонструвати "хазяїну" свою незмінну відданість, свій ентузіазм.

Його прес-конференція, як і вся його політична кар'єра, адресовані тільки одному глядачеві. Народ Януковича - це Путін.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України