Дорогі кримчани, усі принади поліцейської імперії до ваших послуг

А вас попереджали

"Ласкаво просимо, Крим! Ну що, вітаю, дорогі кримчани! Раді вас бачити. І в перших рядках свого листа дозвольте привітати вас з тим, що це був останній референдум у вашому житті.

Вивчіть, до речі, ще два терміни. "КТО" - це контр-терористична операція, і "гексоген". Це важливо. Ось це по-справжньому важливо. І постарайтеся надалі уникати місць скупчення людей, вокзалів, аеропортів - вокзалів і аеропортів особливо - автобусних станцій, ринків, концертів і взагалі".

Це з мого звернення до кримчан, яке я написав чотири роки тому. Про те, що там обов'язково - обов'язково! - почнуться "теракти", було зрозуміло кожному, хто знайомий з російською дійсністю. Це було неминуче. Не зможе ФСБ пройти повз Крим.

25 років ви слів таких не чули - теракт, підрив, захоплення, заручники, невідомий вибуховий пристрій, гексоген, тротиловий еквівалент, ваххабізм, заборонена в Росії організація, екстремізм. А тепер - це ваша реальність

25 років ви слів таких не чули - теракт, підрив, захоплення, заручники, невідомий вибуховий пристрій, гексоген, тротиловий еквівалент, ваххабізм, заборонена в Росії організація, екстремізм. А тепер - це ваша реальність. Звикайте. Вивчайте. Пристосовуйтеся до нових умов життя. Усі принади поліцейської імперії до ваших послуг.

А від завтра ви ще почнете жити в режимі КТО.

Ось наступний рядок з мого листа: "Рамки будуть на кожному вході. З міліцією краще не жартуєте. Бороду постарайтеся не носити. Волосся освітліть. Кишені вивертайте і давайте себе шмонати при першій вимозі. З будинку ніколи - ніколи! - без документів не виходьте".

Вивчіть її теж. Стане в нагоді.

Ласкаво просимо в гавань.

А вас попереджали.

Вас же попереджали?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"