РПЦ відібрала у політичних православних "духовну Ніццу"

І все це – через вперте небажання помітити, що Україна існує

Володимир Путін гордовито сидить на троні, який до нього мали право займати лише візантійські імператори. Ця картинка зі Святої Гори обійшла всі світові ЗМІ і дала можливість спостерігачам говорити про серйозні психологічні проблеми президента Російської Федерації.

Віктор Янукович, який намагається дізнатися у афонських старців, якою має бути його політична поведінка. Коли Янукович був президентом України, до його паломництв на Афон в оточенні колишнього глави держави ставилися приблизно з такою ж увагою, як до його вояжів до Путіна, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Сотні інших високопоставлених політичних православних, для яких поїздки на Афон стали таким же елементом "витонченого життя", як яхти, дорогі машини і подруги-переможиці конкурсів краси.

Для сотень високопоставлених політичних православних поїздки на Афон стали таким же елементом "витонченого життя", як яхти, дорогі машини і подруги-переможиці конкурсів краси

Синод РПЦ одним своїм рішенням позбавив їх "духовного життя". Згідно із рішенням російських церковників, євхаристійне спілкування священиків і мирян РПЦ з Константинопольським патріархатом припинено.

Уже після того, як голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон повідомив про рішення синоду, його заступник протоієрей Микола Балашов спеціально підкреслив: на Афон більше не можна.

"Все сказане в заяві Священного синоду у повній мірі стосується монастирів Святої Гори Афон" - зазначив церковний чиновник. І не випадково: це щоб у високопоставлених православних та іншої паломницької братії не було ніяких сумнівів. Щоб не було ніяких розмов про "російські монастирі на Афоні". Тому що ніяких "російських монастирів" на півострові немає. Є тільки монастирі Константинопольського патріархату. Звичайно, в них служать і ченці - росіяни за національністю. Але всі вони пов'язані зі Вселенським престолом, всі є громадянами Греції.

Так що якщо захочеться на Афон, порадитися зі старцями про прибутки і вибори - доведеться обманювати рідну Російську церкву і прикидатися прихожанином іншої юрисдикції. Краще, звичайно, переодягатися в жіночу сукню, але жінок на Афон не пускають. Зась!

Історія з Афоном - звичайно, окремий випадок. Але вона показує, що в своїх безглуздих спробах стати "Третім Римом" Росія може покарати лише саму себе і представників власної еліти.

У своїх безглуздих спробах стати "Третім Римом" Росія може покарати лише саму себе і представників власної еліти

Загострення відносин із Заходом призвело до того, що Путін відібрав у багатьох представників свого оточення, від політиків і бізнесменів до пропагандистів, можливість жити в Англії, лікуватися в Америці і засмагати у Франції, де-небудь в околицях Ніцци - і цей процес ще не закінчено. А тепер патріарх Кирило, розраховуючи якомога болючіше зачепити Вселенський престол, відібрав у "політичних православних" їхню "духовну Ніццу".

І все це - через вперте небажання помітити, що Україна існує і це починає усвідомлювати весь інший світ - від патріархів до політиків.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Марк Тіссен Оглядач видання The Washington Post
Девід Кларк Аналітик, колишній спеціальний радник по Європі в МЗС Великої Британії
Андрій Андрушків Експерт з управління, виконавчий директор Центру спільних дій
Агія Загребельська Засновниця громадського проєкту "Ліга антитрасту"
Андерс Аслунд Американський економіст