Ранок киянина починається з двох каструль води

В країні немає ринку постачальників енергопослуг

Ранок типового киянина останні чотири місяці починається не з кави, а з "підігріву води". Саме так, киянам потрібно нагріти дві каструлі води, щоб вмитися, помити голову та привести себе у порядок.

Розумію, звучить дико як для європейської столиці, але це факт - кияни вже четвертий місяць не мають гарячої води у своїх кранах.

Війни між міською владою та Київенерго нічого на дали. І навіть втручання центральної влади в особі уряду, які перерахували кошти з держбюджету, теж завершилося безрезультатно. Чому? Все просто - в країні немає ринку постачальників енергопослуг.

Якби існувала конкуренція проблема не виникла

Наразі Київенерго монополіст подачі послуг і може як хоче "викручувати" руки киянам та міській владі. Якби ж існувала конкуренція і кожний киянин міг оперативно змінити постачальника послуг, проблема не виникла. Адже Київобленерго мав змагатися з новими конкурентами за кожного абонента.

Поки ринку не існує, кияни мають альтернативу, як боротися з монополістом. Наприклад, встановлювати сонячні батареї на дахах своїх багатоповерхових будинків. Але для цього треба не лінувалися, створювати ОСББ та вкладати спільні кошти в альтернативні джерела енергії.

Але замість проактивних дій ми ввечері сидимо коло телевізорів, а зранку гріємо два баняка води, продовжуючи сподіватись не на себе, а на міську владу, яка замість нас має змінити ситуацію на краще. При цьому, продовжуємо дивуватися, що нічого не міняється.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода