Мовна політика Росії надзвичайно ефективна. Нам цього бракує

Лише законами нічого не вирішиш

Справжній патріот не буде відразу просувати новий мовний закон після того, як його обрали президентом, а його партія одержала найбільше мандатів у парламенті.

Ні, тут поспішати не можна. Треба дочекатися самих виборів, розвішати скрізь біг-борди з текстом про мову, і лише потім – ось вам новий закон.

Щоб не дай Боже електорат не забув, кому він таким щастям зобов'язаний.

Хоча у підсумку вийшло кострубато.

Очевидно, що у БПП не всі вчасно прочитали мейл-розсилку, що вони тепер найбільші захисники мови. Довелося виправляти "на ходу". Це найбільш іронічно, коли згадати, що закон "Ківалова-Колесніченка" скасували саме на підставі ухвалення з порушенням процедури.

У БПП не всі вчасно прочитали мейл-розсилку, що вони тепер найбільші захисники мови

Загалом, новий (ще не затверджений) закон особисто мені швидше подобається, аніж не подобається. Так, є певні моменти, які виглядають двозначними. Щодо "не обмеження права національних меншин", але нічого кращого у цій ситуації бути, вочевидь, не могло.

Але я не розумію тих людей, хто вважає, що всі наші проблеми можна вирішити самими законами. У країні, де виконання законів ніколи не було аксіомою.

Ну, себто, вони чекають, що у багатьох областях України чиновники, що ненавидять усе українське і чекають на Путіна, от прямо так кинуться виконувати всі ці норми? Так, звісно.

Звичайно, зміни будуть у сфері медіа, деяких інших, але лише законами нічого не вирішиш.

Подивіться на Росію. Формально там федералізм, багатомовність і купа "державних мов". Навіть українська має статус в окупованому Криму. А насправді тотальна русифікація.

Як саме? Візьміть російське ТБ. Там все чітко – чим ти розумніший, тим правильніша у тебе російська. "Бидло" з серіалів типу "Сватів" українською "гекає". Тупі гастарбайтери-джамшуди перекривлюють слова. Пекельний трансвестит Сердючка смішно белькоче. Вся російська масова культура спрямована лише на впровадження думки про перевагу її мови.

Чим ти розумніший, тим правильніша у тебе російська

Російська мова – це питання статусу. Це вбивається усіма способами з дитинства. А статус для Росії – це все. У результаті всі "національні меншини" забувають своє походження як страшний сон і русифікуються.

Не закликаючи копіювати Росію, не можу не визнати, що її імперська політика є надзвичайно ефективною у просуванні російської мови. Хоча повторюсь – формально там купа мов "офіційні", і купа формальних гарантій їх розвитку та захисту прав носіїв.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі