Чому не можна виганяти Гройсмана
Хто захоче заходити у вибори з непрогнозованим валютним курсом?
Розмови про відставку уряду Гройсмана ведуться протягом останніх двох років, з початком кожного політичного сезону. І щоразу вони нічим не завершуються.
Якщо раніше цю тему розкручувала опозиція - БЮТ, Оппоблок тощо, то тепер цим займається частина фракції БПП.
Найімовірніше це робиться з однією метою – зробити прем'єра більш договірним. Але звісно ці та інші заяви окремих нардепів про "відставку" Гройсман обов'язково врахує восени у своїх подальших політичних діях.
Зараз бажаючих "піти" Гройсмана буде багато, але реальних голосів для цього у Верховній Раді наразі важко зібрати.
У самій коаліції сьогодні не має голосів під кандидатури нового прем'єра
До того ж, такий сценарій несе низку політичних ризиків. Ключовий - після відставки не відбудеться призначення нового прем'єра. У самій коаліції сьогодні не має голосів під кандидатури нового прем'єра.
А входити у виборчий рік з в.о. прем'єр-міністра дуже небезпечна історія, яка може негативно відбитися на економіці. Хто захоче заходити у вибори з непрогнозованим валютним курсом і невизначеністю у своєчасних виплатах пенсій і зарплат?
Тому саме для утримання соціальної та економічної стабільності Порошенкові потрібен прем'єр, який окрім того мав би стати одним із його ключових союзників у виборчих перегонах.
Зупинка реформ на півдорозі — це катастрофа
Теперішній Кабмін має працювати далі і для продовження розпочатих торік реформ — освітньої, медичної, пенсійної та децентралізації. Якщо цей уряд піде у відставку існує ризик, що реформи зупиняться.
А зупинка реформ на півдорозі — це катастрофа. Адже немає нічого гіршого і страшнішого ніж недореформовані галузі.
Віктор Таран, для Gazeta.ua