Зарплати українців досягли історичного максимуму

Картинка із зубожінням дещо перебільшена

Російські економісти з Вищої школи економіки з'ясували, що за паритетом купівельної спроможності (ціна в США того, що можна купити за українську зарплату в Україні) зарплати українців досягли історичного максимуму. До 2017 року найвищі зарплати були в 2013-му - еквівалент $1017. Минулого року рекорд впав - $1073. Ось і відповідь, чому кількість оптимістів за рік зросла відразу на 10%.

Взагалі-то, після поїздок до Швейцарії і Німеччини у мене була підозра, що картинка із зубожінням дещо перебільшена. Коли там платиш за проїзд в електричці 750 грн, а тут їдеш за 40 грн, або коли в центрі Києва обідаєш в 10 разів дешевше, ніж в глухому альпійському селі, розумієш, що один долар тут і там - це зовсім різна купівельна спроможність.

Українські зарплати продовжують рости. За підсумками травня 2018 року, нарахували вже $1271

Але це ще не все. Українські зарплати продовжують рости. За підсумками травня 2018 року, нарахували вже $1271. Для порівняння, в Росії з їх нафтодоларами зарплати по ПКС всього $1550, що вже зовсім близько до наших значень.

У зв'язку з цим маю два запитання. Перше - чому такі цікаві цифри рахують в Росії, а не тут? Де всі наші епічні економісти? Чи вони тільки прогноз курсу долара вміють коментувати? Друге - що ще потрібно, які цифри, які статистики, щоб перестати скиглити, що все погано і почати працювати?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода