Зарплати українців досягли історичного максимуму

Картинка із зубожінням дещо перебільшена

Російські економісти з Вищої школи економіки з'ясували, що за паритетом купівельної спроможності (ціна в США того, що можна купити за українську зарплату в Україні) зарплати українців досягли історичного максимуму. До 2017 року найвищі зарплати були в 2013-му - еквівалент $1017. Минулого року рекорд впав - $1073. Ось і відповідь, чому кількість оптимістів за рік зросла відразу на 10%.

Взагалі-то, після поїздок до Швейцарії і Німеччини у мене була підозра, що картинка із зубожінням дещо перебільшена. Коли там платиш за проїзд в електричці 750 грн, а тут їдеш за 40 грн, або коли в центрі Києва обідаєш в 10 разів дешевше, ніж в глухому альпійському селі, розумієш, що один долар тут і там - це зовсім різна купівельна спроможність.

Українські зарплати продовжують рости. За підсумками травня 2018 року, нарахували вже $1271

Але це ще не все. Українські зарплати продовжують рости. За підсумками травня 2018 року, нарахували вже $1271. Для порівняння, в Росії з їх нафтодоларами зарплати по ПКС всього $1550, що вже зовсім близько до наших значень.

У зв'язку з цим маю два запитання. Перше - чому такі цікаві цифри рахують в Росії, а не тут? Де всі наші епічні економісти? Чи вони тільки прогноз курсу долара вміють коментувати? Друге - що ще потрібно, які цифри, які статистики, щоб перестати скиглити, що все погано і почати працювати?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода