Якщо євробляхарі виграють – ми програємо

Суспільство, де кожен кожного намагається обдурити – ніколи не досягне успіху

Дощ і євробляхери. Вони завжди приходять разом. Таке враження, що ці люди планують свої акції таким чином, щоб зробити затори ще більшими. А життя водіїв нестерпнішим. Така ось вона солідарність водіїв.

Спочатку ти вирішуєш, що найхитріший. Нехай інші водії платять податки, але це не для тебе. Ти завезеш машину за схемою. Адже "Свобода" твоє друге ім'я. Ти вільний робити те, що заманеться. Блокуєш ключову дорогу в центрі Києва, і нехай всі інші водії постоять в заторі. А потім дивуєшся, чому ж тебе так не люблять.

Правила дорожнього руху, як і податки, не для євробляхерів. Вони створені для свободи

Так чому ж не люблять євробляхерів? Чи не тому, що на дорогах вони поводяться як хами, яким більше всіх треба зробити саме цей рух, приїхати швидше. Що правила дорожнього руху, як і податки, не для них. Вони створені для свободи. Можливо, все не так і їхні дії просто кидаються в очі, адже вони виділяються на загальному тлі водіїв. Але факт залишається фактом. Від водіїв на євробляхах на дорогах намагаються триматися подалі. Може ще й тому, що власники автомобілів, потрапивши в аварію, можуть просто встати і піти. Залишивши проблему чесному водієві, який заплатив усі податки.

Чому вони протестують зараз? Тому що влада нарешті вирішила навести лад. І нарешті поєднали дві бази данних - поліції та митниці. Це було складне рішення.Напевно над ним працювали роками з таким завзяттям, що позаздрив би сам Ілон Маск. Але це сталося. Краще пізно, ніж ніколи. І зараз ці люди, які говорять, що вони нічого не порушують, а просто випадково пару років катаються на транзитних автомобілях, зіткнулися з реальністю покарання. Як цікаво. Вони кажуть, що нічого не порушують. Але виступають проти покарання себе за порушення. Вони кажуть, що не вимагають легалізації, але дуже хочуть зробити свою їзду законною.

Вони кажуть, що нічого не порушують. Але виступають проти покарання себе за порушення

Вони протестують не заради того, щоб знизити податки при покупці автомобілів для всіх водіїв. Ні. Вони вимагають задовольнити їх право порушувати і далі безкарно.

З таким же успіхом на протест можуть вийти рішали і вимагати скасувати "Прозорро". Або головні лікарі, вимагаючи повернути їм грошові потоки. Але ці всі діють розумніше, вони наймають "мураєвських" бабусь. А євробляхери виходять власною персоною. І кажуть, що красти - їхнє невід'ємне право. І протестують перед кабінетами чиновників, яких звинувачують в корупції.

Коли використовуєш схему, ти нічим не кращий чиновника, який цю схему покриває

Але ось біда, важко звинувачувати когось в злочині, коли ти сам злочинець. Ти співучасник. Адже коли використовуєш схему, ти нічим не кращий чиновника, який цю схему покриває. Ви разом з ним винні в тому, що в країні погані дороги, а у пенсіонерів маленькі пенсії. Ви крадете разом. І те, що євробляхери крадуть менше лише вказує, що їм не пощастило. Була б можливість, крали б більше. І завжди б знайшли пояснення, чому вони це роблять. Адже запитай без камери будь-якого великого корупціонера, він завжди скаже "не ми такі, життя таке", і в цій країні по-іншому не можна. Тобто повністю повторить тезу евробляхера.

Тому їх і не люблять. І не любитимуть. І навіть не через затори, хоча вони підігрівають градус антипатії. І не через аварії, хоча вони не радують. Не люблять за жлобство. Тому що обдурити всіх, не заплативши податки, а потім вимагати, щоб тобі це пробачили - це банальне жлобство.

Нехай найхитріший приїде швидше, вигравши собі трохи часу, але всі разом ми програємо

Суспільство, де кожен кожного намагається обдурити - ніколи не досягне успіху. І ми поводимося так само. Ми поводимося як водії, які замість того, щоб дисципліновано їхати в двох смугах, займають ще й узбіччя, а потім вклинюються, створюючи тим самим затор. І всі разом ми приїжджаємо пізніше. Вічно запізнюємося. І нехай той, найхитріший, і може приїхати швидше, вигравши собі трохи часу (заплативши менше податків), але всі разом ми програємо.

Ось і зараз, хитрі євробляхери знову намагаються виграти для себе. За рахунок усіх нас. І тому всі разом страждаємо від недостачі податків. І від пробки в дощовий літній день. Просто тому, що хтось не хоче платити за своїми боргами. Хтось не хотів платити податки, а тепер не хоче платити штрафи. Штрафи, які заслужив.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олексій Арестович Військовий експерт
Сергій Сингаївський Письменник, перекладач
Євген Клопотенко Кулінарний експерт
Дмитро Кулеба Дипломат
Погода