Спортивне "победобесие" – найважливіша скріпа путінського режиму

Кожен гол як зомбуючий удар по мізках

Багато відомих російських "опозиційних" лідерів записалися в уболівальники футбольної збірної Росії. Вони не знають, що авторитарні країни від нацистської Німеччини, фашистської Італії, СРСР, НДР і Куби до путінської Росії використовують спорт, як найважливіший інструмент зміцнення диктатури? Вони не розуміють, що кожен гол, кожен рекорд, кожен успіх спортсменів, які представляють диктаторські режими, – черговий зомбуючий удар по мізках обивателів цих країн? Вони не знають, що "спортивні перемоги" – найкращий спосіб розпалювання в суспільстві вірнопідданської урапатріотичної істерії? Вони не бачать, як відбувається це зараз в сучасній Росії?

Авторитарні країни використовують спорт, як найважливіший інструмент зміцнення диктатури

Спортивне "победобесие" – найважливіша скріпа путінського режиму. Із вболівальниками, які впали в блаженно-переможний ідіотизм, можна робити все, що завгодно. Хоч пенсії їм скасувати, хоч на будь-яку війну послати. Тому влада використовує будь-які кримінальні методи (хабар, допінг і т.д.), щоб привабити в свою країну великі міжнародні турніри і там перемогти. Допінгіада в Сочі – найкраще цьому свідчення. З чого російські "опозиційні" вболівальники взяли, що на Кубку світу з футболу буде по-іншому?

Ні, я все розумію. Вони ще про якісь смішні вибори мріють. Мовляв, не добре входити з електоратом в клінч. Якщо виборці впали в "победобесну" зомбуючу вакханалію, значить і опозиційним політикам треба прикидатися, що мають злегка пошкоджений розум.

Чергова афера з домашнім, а значить кримінальним КС з футболу рано чи пізно розкриється

Але не треба забувати, що вся ця чергова афера з домашнім, а значить кримінальним (по-іншому в Росії просто не вміють) КС з футболу рано чи пізно розкриється (як було і з "перемогою РФ в командному заліку Сочинської олімпіади"). І тоді російським "опозиційним" лідерам буде соромно за сьогоднішню клоунаду. Або не буде?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода