МВФ як обмежувач дурості української влади

Унікальний український шлях може закінчитися Венесуелою

Чи потрібно виконувати вимоги Міжнародного валютного фонду, запитують в аудиторії одного з телеканалів. 85% говорить, що не треба. І це вже відповідь на всі запитання.

Чому на виборах перемагають корупціонери? Тому що 85% вважають, що не треба виконувати вимоги МВФ, серед яких створення незалежного від корупціонерів антикорупційного суду.

Чому на виборах перемагають корупціонери? Тому що 85% вважають, що не треба виконувати вимоги МВФ

Чому в країні не вистачає грошей на пенсії, незважаючи на те, що всі ресторани Києва заповнені з ранку до вечора? Тому що 85% аудиторії, електорату, вважає, що немає кращого управителя ніж держава, і тому не потрібно проводити приватизацію – потрібно ще більше повноважень дати чиновникам.

Чому якість українського чорнозему, останньої гордості нації, неухильно знижується? Тому що багато людей думають, що у нас є свій унікальний шлях і нам не потрібно створювати ринок землі, адже їм комфортно в компанії Венесуели, Північної Кореї та Куби – тих країн, де ринку землі немає. А значить у землі немає власника, а є тільки короткостроковий орендар.

Все, що вимагає МВФ, потрібно перш за все Україні

У МВФ немає своїх вимог. Своїх бажань. Все, що вимагає МВФ, потрібно перш за все Україні. У МВФ немає ніяких інших своїх інтересів. Тільки інтерес підтримання благополуччя у світі. Не існує світової змови, світового уряду, всемогутніх жидомассонів та інших рептилоїдів. Світ дуже складний, щоб ним управляти. І МВФ – просто велика бюрократична машина, створена для порятунку кризових країн.

МВФ не комерційна організація. Досить повторювати маячню за популістами. Фонд створили не для того, щоб заробляти гроші і отримувати прибуток. Їх гроші – найдешевші в світі. Їх гроші – стимул для змін, який доводиться застосовувати, коли інші стимули не працюють. І це рятувальна шлюпка для тих, хто не вміє плавати.

МВФ абсолютно не турбує питання, як ви повернете свої гроші. Коли про таке хвилюються, то кредити коштують для України 8%. МВФ не переживає і дає під 2%. Тому що всі завжди повертають кредити Фонду. Будь-які режими популістів. Тому що у всіх є інстинкт самозбереження.

Всі завжди повертають кредити Фонду. Будь-які режими популістів. Тому що у всіх є інстинкт самозбереження

Яким би міг бути уряд України без впливу МВФ? Уявляєте собі прогресивні ідеї Барни або Ляшка, які тут же побігли б реалізовувати їх?

Барна поверне колгоспи, Ляшко роздасть гроші всім своїм друзям. Звичайно ж у вигляді дотацій і дешевих кредитів. Тарута спуститься з плакатів і теж допоможе вітчизняному виробнику грошима. А Тимошенко швиденько звільнить Коболєва, укладе новий договір з Газпромом і подружиться з Путіним. І навіть не попросить премію. Вона ж за ідею працює.

Чим закінчується така вакханалія? Чим закінчується наш особливий український шлях? Тим же, чим і будь-який інший унікальний шлях. Унікальний шлях бідних країн. Де найсвятіша земля, найпрогресивніші ідеї і найжадібніші правителі.

Чим закінчується наш особливий український шлях? Тим же, чим і будь-який інший унікальний шлях бідних країн. Де найсвятіша земля, найпрогресивніші ідеї і найжадібніші правителі

Він закінчується Венесуелою. Інфляцією, девальвацією, тотальною бідністю. Чорт забирай, та ми вже чорнозем втрачаємо через цю суцілюну дурість. Через небажання дати людям розпоряджатися своєю власністю. Через віру в те, що "при колгоспах було краще".

Від усього цього нас оберігає МВФ. Від божевілля старих міцних господарників. Так, ми не побігли вперед. Тому що МВФ не може змусити парламент проголосувати за все і відразу. Але у нас є величезний обмежувач дурості. Що не дає нам здійснювати самогубні рішення. Друкувати гроші і роздавати їх друзям. Роздувати дефіцит бюджету. Все це робити нам тепер не можна. І це МВФ. Той самий запобіжник. Яким ми самі бути поки що не в змозі. Він схопив нас за комір, не дав впасти в 2014 році. І те, що нам досі потрібна його допомога, – це тільки наша вина. Це ми так і не навчилися ходити самі. Це ми отримали 4 транші в той момент, коли повинні були отримати 12.

МВФ - величезний обмежувач дурості. Що не дає нам здійснювати самогубні рішення

І можна тільки із завмиранням серця чекати моменту, коли вплив МВФ завершиться, у наших володарів розв'яжуться руки і вони з превеликою радістю повернуться до своєї звичної практики.

І якщо до того часу, отримавши підтримку від МВФ, влада якісно не зміниться, то ми знову заслужимо свою бідність. Новий цикл української кризи. Коли спочатку всім друкують і роздають гроші, а потім всі дивуються, чому ж це гривня в черговий раз девальвувала і ми всі збідніли.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода