Відкритий ринок землі. Чи є привід боятися?

Народ зомбований

У нас немає вільного ринку землі. Як і у Венесуелі, Північній Кореї, Кубі, Таджикистані та Конго. Політики бояться непопулярних рішень. Народ зомбований сектою баби Юлі і проти продажу землі. Хоча, як раз самому народу від цього одні плюси: і зростання ВВП із соцстандартами, і зростання ціни землі, і соціальна справедливість для літніх людей, яким залишилося зовсім небагато, але вони не можуть розпорядитися своєю власністю і дожити по-людськи.

Пам'ятаю, була дискусія з дружиною мого товариша і вона криком кричить: так вкрадуть же нашу землю. Я їй кажу, Оля! Що у тебе вкрадуть? У тебе земля є? У селян реально вона є? Вони можуть здати її іншому орендарю, а не тому, що в сільраді сказали? Ні, але вони все одно вкрадуть.

Доросла людина має право розпоряджатися власністю на свій розсуд

Сьогодні Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав. Доросла людина має право розпоряджатися власністю на свій розсуд. Може продати квартиру і купити з доплатою іншу, а може просто пропити. Так, це сумно, але це вибір цієї людини. Ми не можемо вирішувати за неї. Те ж саме із землею. Звичайно, хтось скине її швидко, купить джип і залишиться ні з чим. А хтось буде здавати в оренду, тільки вже на за мішок зерна, а за цілком відчутні гроші.

Судячи з руху та інформаційному супроводу цієї теми, рішення прийняте і відразу після виборів ринок землі відкриють. І це буде вже не ріпакова й кукурудзяна, а зовсім інша Україна, де в селі замість туги і запустіння знову з'являться можливості.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Маріо Варґас Льйоса перуанський письменник, лауреат Нобелівської премії
Вікторія Дроботушенко Українка, мешкає в Нідерландах
Ігор Панасов Головний редактор Karabas Live
Оксана Коваль Приватний підприємець, живе у Хорватії
Погода