Ваша епоха закінчується, панове олігархи

Путін і вся Росія були знаряддям в руках Абрамовича

Велика Британія зобов'язала російського олігарха Романа Абрамовича пояснити, звідки у нього гроші і яким чином вони зароблені. Для продовження британської візи Абрамовичу необхідно буде довести, що свої гроші він заробив законним шляхом.

І хоча можна припустити, що у магната знайдуться всі необхідні папери і він в результаті отримає візу, британські вимоги виглядають форменим знущанням для одного з найбагатших людей Росії. Тому що кожен школяр в цій країні знає, звідки гроші у таких, як Абрамович. Про це не тільки роблять розслідування. Про це знімають серіали і розповідають легенди. І шлях, яким зароблені всі ці гроші, законним можна назвати тільки в якості глузування, - пише Віталій Портников для espreso.tv.

Олігарх не входить в найближче оточення Путіна. Це Путін входить в найближче оточення Абрамовича

Значимість постаті Абрамовича я не став би недооцінювати. Олігарх не входить в найближче оточення Путіна. Це Путін входить в найближче оточення Абрамовича. На початку правління російського президента Абрамович благополучно замістив Бориса Березовського в ролі найкращого друга - назвемо це так - сім'ї Бориса Єльцина. А саме ця сім'я подарувала Путіну владу і забезпечила його затвердження на троні.

Саме конфлікт Абрамовича з Михайлом Ходорковським привів до арешту конкурента і розгрому ЮКОСа. Путін і вся російська держава всього лише були знаряддям в руках Абрамовича. При цьому свій вплив Абрамович вважає за краще реалізовувати в Росії, а жити на Заході. Класична олігархічна схема. Саме її британський уряд ставить під сумнів.

І це - початок нової епохи. Епохи, в якій "брудні гроші" - скільки б їх там не було - не є гарантією поваги і впливу, а є приводом для підозр.

Це початок нової епохи, в якій "брудні гроші" не є гарантією поваги і впливу, а є приводом для підозр

На місці українських олігархів я б задумався вже сьогодні. Замість того, щоб фінансувати безглузді телевізійні конкурси "нових лідерів", роздавати гуманітарну допомогу, удавати з себе релігійних фанатиків або ділитися спогадами про свій героїзм і самовідданість, я б перестав лізти в політику і почав шукати підтвердження законності накопичених капіталів. Підтвердження навіть не для українців, а для британців, американців, швейцарців.

Тому що можна опинитися в ситуації Абрамовича (чи Фірташа, якщо так краще зрозуміло) набагато швидше, ніж це може здаватися на перший погляд.

Все закінчується, панове колишні вершителі доль.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода