Чому багатьох дратує голодування Сенцова

В'язні огидного сценарію Путіна

Якби Олег Сенцов не оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення політичних в'язнів російського режиму, мало хто в Україні згадав би про знущання над самим режисером, яке досі триває. Чоловік, на захист якого висловлювалися провідні діячі культури всього світу, продовжує відбувати ув'язнення за злочин, якого він не скоював.

І це ув'язнення Олега Сенцова і Олександра Кольченка - як і постійні арешти та суди над кримськотатарськими активістами, як і ув'язнення Володимира Балуха - не просто репресії. Це частина кримської тактики Володимира Путіна. Він привчає українців і весь світ до того, що "Кримнаш". І що на півострові російська влада може робити все, що їй заманеться. Може оголошувати українських громадян росіянами і судити за вигаданими звинуваченнями як власних громадян. Може продовжувати порушувати міжнародне право і кордони іншої країни - тому що горезвісний Керченський міст, з помпою відкритий днями Путіним, - це таке ж порушення міжнародного права, як і сам вкрадений Росією Крим. Може судити за дії, вчинені ще до проголошеної самими росіянами дати "приєднання" півострова. І зрозуміло, до чого все це. Ми маємо повільно, але вірно переконуватися в безповоротності та безальтернативності злодійства, - пише Віталій Портников для "Крим.Реалії".

Ув'язнення Сенцова, Кольченка, Балуха, як і постійні арешти та суди над кримськотатарськими активістами - це частина кримської тактики Путіна

Олег Сенцов ціною власного здоров'я - можливо, життя - протистоїть цьому огидному сценарію. Він - український політичний в'язень, який вимагає звільнення інших українських в'язнів Кремля. Він нагадує, що репресії проти нього і його товаришів - це не просто політичні переслідування, це частина війни з Україною. Війни, яка триває і яку намагаються не помічати і багато представників західного політичного істеблішменту, і багато українських громадян. Сенцов не дає жити в світі, де війна - десь далеко, а може, і зовсім її немає, і взагалі це проблема політиків, а нас, "маленьких людей", це все не стосується. Ми будемо їздити в Росію, як ні в чому не бувало, відпочивати в Криму, платити податки країні-агресору. Податки, з яких потім братимуть гроші на озброєння армії, яка знаходиться на українській землі, і на виробництво колючого дроту, за яким тримають українських в'язнів.

Сенцов не дає жити в світі, де війна - десь далеко, і взагалі це проблема політиків, а нас - це не стосується

Саме тому багато хто намагається справу Сенцова не помічати. Саме тому багатьох може його голодування дратувати - бо не помічати вже не виходить, доводиться згадувати про власну моральну відповідальність. Саме тому всім нам доведеться жити не в світі власних ілюзій, а в світі, в якому триває "гібридна війна" з Росією - війна, в якій є реальні жертви і реальні в'язні.

Якщо українці виграють цю війну - то тільки завдяки таким як Олег.

Copyright © 2018 RFE/ RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа/ Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Кахабер Карелі Доктор економічних наук, експерт із земельних питань
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Погода