СБУ взялася за російських "журналістів". Як відповість Кремль?

Росія все глибше закопує себе

Ось і перша реакція Кремля на обшуки в київському офісі "РИА Новости Украина". Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков розродився цілою заявою з цього приводу: "Взаємні заходи, безумовно, будемо приймати, але щоб говорити щось конкретне, потрібно спочатку все-таки отримати більш детальну інформацію. Поки ми лише знаємо, що відбуваються силові дії щодо російських ЗМІ, заходи щодо обмеження свободи наших журналістів, бо вони не виходять на зв'язок, і цього достатньо для жорсткого засудження. Будемо діяти кваліфіковано, але, безумовно, напористо і, максимально захищаючи інтереси російських засобів масової інформації". Вже лунають крики Маргарити Симоньян і Дмитра Кисельова.

Ця реакція найкраще демонструє, що в Кремлі працівників "РИА Новости Украина" розглядають не як журналістів, а як солдатів в інформаційній війні. Тому і гучні обіцянки жорстких дій у відповідь не з боку журналістів, а з боку російської влади.

В Кремлі працівників "РИА Новости Украина" розглядають не як журналістів, а як солдатів в інформаційній війні

Чим можуть відповісти? На поверхні варіантів кілька. Висилка з Росії останнього українського журналіста в Москві Романа Цимбалюка. Відмова в акредитації всіх українських журналістів на Кубок світу з футболу в РФ у червні. Кримінальні справи щодо працівників Прокуратури АРК Крим, СБУ, українських журналістів, експертів, які давно входять до "чорних списків".

З кожною такою заявою Кремль все глибше закопуватиме себе і більше доводитиме статус "журналістів" "РИА Новости Украина" як співробітників спецслужб.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода