Жах старенької Європи

Повномасштабна війна Росії з Україною - це гібридна війна РФ проти НАТО

Російський письменник Олександр Проханов вже порадив Кремлю у відповідь на загрозу американського удару по Башару Асаду в Сирії, вдарити по Україні. І відразу виникло здивування. А Україну за що? Насправді, такий сценарій не настільки божевільний, як може здатися на перший погляд. Адже тут сенс не в "за що?", а "навіщо?". Навіщо Росії, вже не ховаючись, починати наступ на Україну?

Відповідь лежить в області специфіки гібридної війни. Гібридність - це форма агресії, в якій військова компонента носить допоміжний характер. Основна роль відводиться дезінформації, економічним, політичним та іншим диверсіям, які за допомогою пропагандистів, доводять до стану кризи, здатної зруйнувати державу-ворога. Ми на власному досвіді переконалися, як працює постійна військова напруга на лінії розмежування в сукупності з істерикою в ЗМІ "там же наші люди, війна вигідна олігархам, давайте терміново обіймемося".

Пряме вторгнення Росії в Україну здатне привести до гуманітарної, соціальної, екологічної та економічної кризи в Європі

Пряме вторгнення Росії в Україну здатне привести до гуманітарної, соціальної, екологічної і економічної кризи в Європі. Мільйон сирійських біженців здаватиметься дрібницею в порівнянні з десятком мільйонів українців, які відразу ж кинуться на захід, варто лише російським танкам перетнути межу. А нафтопроводи, ядерні реактори, дамби? Руйнування цієї інфраструктури завдасть серйозної шкоди країнам Євросоюзу. Жах Європи в такій ситуації буде легко посилити за допомогою пропагандистів і "друзів Путіна". А там і до падіння урядів і розвалу Євросоюзу недалекому.

США, як гарант миру в Європі, виявиться в дуже складному становищі. Це та сама ситуація, коли старенька Європа вимагатиме втрутитися і одночасно наполягатиме на невтручанні США в російсько-українську війну, "щоб не провокувати Путіна". По суті божевільний сценарій, який запропонував Проханов - це агресія проти країн НАТО, де військова компонента використовується проти країни, яка не захищена Альянсом.

Повномасштабна війна Росії з Україною - це гібридна війна РФ проти США і НАТО. І тут найкращою тактикою буде заздалегідь позначити міжнародну позицію, що будь-яка спроба РФ почати повномасштабні військові дії проти України буде розцінена саме як початок війни проти Євросоюзу. Путін і його оточення повинні чітко розуміти, що Сирія для них здасться квіточками, якщо задумають використовувати війну в Україні для послаблення США та Європи. Саме цю думку наша дипломатія зараз повинна доносити до всіх зацікавлених сторін: "Загроза реальна, ми звичайно будемо битися, але ви повинні розуміти, чим ваше невтручання і спроби не провокувати Росію вже обертаються і ще обернуться для ваших країн і союзів".

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода