А ви готові до втрати приватності?

Люди перестали володіти своєю персональною інформацією

Марк Цукерберг не сказав головного: в світі немає і ніколи більше не буде приватності. Подобається нам це чи ні, але я не бачу, що завадить комусь зібрати в одному місці всю інформацію в світі. І, звичайно ж, цю інформацію зберуть не для того, щоб допомагати бездомним котикам.

Варто випадково поглянути на нову модель "Макбука" і їхню рекламу будуть пхати тобі півроку, поки не спалять на чомусь іншому. І це ще режим лайт. Хард буде пізніше. Коли йтимеш по вулиці, подивишся у вітрину, а камера відстежить цей погляд і тобі пхатимуть рекламу того, на що подивився.

Зараз це звучить дико, але камери є, сенсори є, обчислювальні можливості теж є, а значить, ця технологія буде створена, коли витрати на її створення перекриються можливим прибутком.

Ніхто не може вплинути на відкритість даних. Ні люди, ні організації, ні уряди

Що з цим робити? А нічого. Ніхто не може вплинути на відкритість даних. Ні люди, ні організації, ні уряди. Можливо, розвиток технологій зможуть пригальмувати, але зупинити технологічний прогрес в історії не вдавалося ще нікому. Не стане Марка і його "Фейсбуку" - з'явиться якийсь Джим з "Фейслюком". Знайдуть алгоритм, що збере і систематизує дрібні недогризки інформації з різних "розеток", "цитрусів", сайтів з петиціями або форумів городників. Люди перестали володіти своєю персональною інформацією. Це неприємний, але факт.

Як себе вести? Ще років десять тому я думав про це і прийшов до висновку, якщо нічого з цим зробити не можна, треба спробувати витягнути з відкритості користь. І я почав відверто писати про себе, свої справи, життя. У підсумку, отримав безліч нових друзів і ця мережа контактів - найцінніший мій актив. Крім того, я зняв проблему витоку даних. Якщо зараз щось особисте, невідоме раніше, потрапить у відкритий доступ, навряд чи думка підписників про мене зміниться.

Напевно, публічна активність прийнятна не для всіх, але я знайшов такий вихід і він мені здається розумним. А як підготовлені до втрати приватності ви?

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода