Солдати російської пропаганди

Чим фейкові "кримські українці" відрізняються від справжніх

Кримські татари, начебто зовсім невеликий народ, протягом вже декількох століть настільки ненависний і страшний для "русского мира", що він переслідує нас завжди і всюди. Втім, ми давно до цього звикли, і нічому не дивуємося.

Стежте за руками, як кажуть. Коли в Україні заходить мова про реальну підтримку кримських татар, про якісь конкретні та небезпечні для РФ кроки на шляху повернення Криму до України, — відразу, як по по команді, "звідки не візьмись", з'являються вони. Зазвичай вони називають себе "кримські українці", саме так, без прізвищ і без імен. Чому? Тому що справжніх кримських українців, без лапок, ми добре знаємо, як і вони нас. Вони ще з кримських часів з нами проти Росії — пліч-о-пліч. Тим більше — зараз.

Коли в Україні заходить мова про реальну підтримку кримських татар, про конкретні кроки на шляху повернення Криму до України, — відразу з'являються вони — "кримські українці"

Я не хочу перераховувати імена, точніше, не можу — занадто багато таких надійних людей. Назву одного героя — Володю Балуха, який зараз у російській в'язниці. Кримські татари та українці підтримують один одного і в окупації, і на материку. Збирають гроші дітям, які залишилися без батьків, відвідують сім'ї Балуха і Сенцова, надають їм допомогу. Разом зробили громадянську блокаду Криму, разом допомогли президенту змінити старе керівництво представництва президента в АРК, котре займалося саботажем, ганьбило Україну в очах жителів окупованого Криму, і багато, багато іншого. До речі, проти всього цього в різний спосіб боролися "кримські українці" в лапках, і це дуже показово, — однак їм нічого не вдалося.

Цих фейкових "кримських українців" ми теж знаємо по іменах. Називати які я не хочу з іншої причини: вони цього не заслуговують, і насправді, їх практично немає. Це група з одного-двох десятків людей, які професійно боролися з кримськими татарами в Криму до анексії, чим прямо сприяли їй, а потім змінили форму одягу на вишиванку, передислокувалися до Києва і продовжують свою звичну роботу тут. Не думаю, що серед них є корисні ідіоти. Ні. Вони все роблять свідомо. І я добре бачу, як фейки розлітаються по "профільним" ЗМІ, як сиплються з вуст цих солдатів РФ-пропаганди брудні та брехливі антикримськотатарські коментарі. Спрямовані на те, щоб не дати кримським татарам і українцям разом боротися за повернення нашої окупованої батьківщини в нашу вільну країну.

З вуст цих солдатів РФ-пропаганди сиплються брудні та брехливі антикримськотатарські коментарі. Спрямовані на те, щоб не дати кримським татарам і українцям разом боротися за повернення нашої окупованої батьківщини в нашу вільну країну

На жаль для них, я дуже досвідчений в медіа, мене на такому не проведеш. Бачу і джерела цих фейків, і те, як від них організовано "розходяться хвилі" в пов'язаних з РФ ЗМІ та в соціальних мережах. Розходяться, втім, слабо, оскільки переважна більшість українців сприймають кримських татар як братів, ми відчуваємо підтримку мільйонів. Тому я навіть не будуть наводити приклади цієї грубої пропагандистської роботи. Вона така ж тупа, як виконавці, яких для неї використовують. Просто інших "кримських українців" у них для цього немає, оскільки всі справжні — з нами.

Розглядайте цей текст просто як гігієнічну серветку. Витирайте, видаляйте лайно, котре спрямовано проти повернення Криму до України, зі своїх екранів. Не вірте жодному фейку, жодній брехні про кримських татар. У нас за спиною — море, нам вже немає, чого втрачати, крім гідності, ми щирі та справжні. Такі ж як брати-українці, які пережили гіркоту втрат і переживають наші втрати, як свої особисті. І це взаємно. Разом нас багато, друзі, ми чесні, ми круті, і ми переможемо. Навіть не сумнівайтеся.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Світлана Сіщук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода