У чому Україна випереджає Захід

Крім нас, повністю адекватна тільки Литва

Ми часто говоримо, що дуже багато в чому відстаємо від Європи, Заходу. Але є річ, в якій Україна випереджає Захід на голову, і йому треба старанно у нас вчиться. Це - адекватність нашого суспільства ситуації, що склалася в світі.

Крім нас, повністю адекватна, мабуть, тільки Литва. Решта в тій чи іншій мірі витають у хмарах "мирного світу", якого з 2014 року немає і вже ніколи не буде. До тих пір, поки в світі є нинішня РФ.

Українці це в більшості своїй вже розуміють. Так, інфантильні неадеквати, корисні ідіоти, корисливі зрадники у нас є, але їх у нас в суспільстві менше, ніж в будь-де в цивілізованій Бельгії чи Австрії. Адже цивілізованість - це не тільки побутова культура і побутовий комфорт. Це ще й інстинкт самозбереження суспільства, реальної оцінки загроз. Нам це знання коштувало великих жертв і втрат. А Захід може отримати "безоплатно". Беріть, західні журналісти, західні політики. З усіх питань що стосуються РФ, зустрічайтеся, радьтеся з українцями. Інакше радянський союз в його новому вигляді наочно пояснить вам, хто він такий. Але може бути вже пізно.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Роман Сініцин Волонтер
Олег Сенцов Режисер, сценарист, письменник
Анастасія Леухіна Голова ГО "Горизонталі", викладач Київської школи економіки
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Погода