Гібридна війна з Росією 100 років тому закінчилася поразкою України

Чи гарантує об'єднання успіх?

День соборності. Мабуть, найбільш знакове сьогодні свято.

99 років тому нашим предкам вистачило клепки зрозуміти, що половина великого цілого – набагато більше ніж ціле, проте мале. Чи просто було політикам УНР і ЗУНР відмовитися від домінування у своїх Українах та поділитися впливом і можливостями? Мабуть, ні. Жадоба влади властива всім. Але вони змогли і створили прототип Великої України, яку маємо ми.

На жаль, об'єднання не допомогло. Гібридна війна з Росією закінчилася поразкою. Цікаво, але століття тому було те саме, що й сьогодні: підкуп українських політиків, агітація проти української держави, використання колаборантів із східних регіонів, військова агресія "іхтутнєтов", занепокоєння західних столиць із подальшою зрадою України на користь торгівлі з Росією.

Грушевський, Винниченко, Петлюра, Скоропадський – по-своєму, милі люди. Освідчені, принципові, рішучі, діяльні. Але в історію вони ввійшли як мудаки, що втратили країну

То чому ми думаємо, що сьогодні нам вдасться пропетляти, навіть не об'єднавшись?

Об'єднання не дає гарантій успіху, а розбрат дає гарантію, що успіху не буде! Сьогоднішні політики і їх фанати сліпі. Вони думають, що, закидавши брудом конкурентів, здобувають проценти рейтингів, але за цими рейтингами вони втрачають Україну. Сто років тому у них вже були прототипи. Грушевський, Винниченко, Петлюра, Скоропадський – всі вони, по-своєму, милі люди. Освідчені, принципові, рішучі, діяльні. Але в історію вони ввійшли як мудаки, що втратили країну. Ось про що треба пам'ятати у цей святковий день юлям, петям, мішам, андріям, сірожам і їх фанатам.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Світлана Фус Дієтолог
Микола Несенюк Журналіст
Ольга Решетилова Координаторка Медійної ініціативи за права людини
Любов Морозова Музикознавиця
Петро Кралюк Філософ
Погода