Протести в Тегерані і Москві. Російській опозиції має бути соромно

Кінець стається раптово

Ну, як я і кажу - кирдик назріває десятиліттями, але трапляється завжди з якогось абсолютно неполітичного побутового приводу. У Венесуелі скінчився туалетний папір. У Туреччині хотіли вирубати десяток дерев. Іран вибухнув після підвищення цін на хліб удвічі.

І ось тепер вже палять портрети президента і аятолли, вимагають відставки керівництва країни і політичних реформ. Люди штурмують муніципальні і державні установи. Жінки відмовляються від носіння хіджабів. Двадцять загиблих. Зіткнення з силовиками. В Ірані. В Ірані, блін!

Але, власне, я не про це. Мені ось що хочеться дізнатися... Що там, російська опозиція, назвала вже протестуючих "провокаторами, які хочуть крові"? Закликає їх піти в обгороджений узгоджений загін і там махати кульками, скандуючи "ми тут влада"? У Тегеран вилетів вже літак із журналістами і пляшкою віскаря, щоб провести майстер-клас по договірняку вночі в кабінеті мерії?

Проводять місцеві активісти розслідування проти злодійства п'ятого заступника лівої п'яти начальника Корпусу вартових ісламської революції і махають з цього приводу качечками, роблять радісно селфі в автозаках? Чи проводять опитування в Фейсбуці, де більшість висловлюється за вулицю, а потім ведуть людей за річку на обгороджений з усіх боків ментами острівець? Чи йдуть в мундепи, щоб, відповідно до теорії малих справ, "підривати владу зсередини"? Малюють плакатики? Пишуть віршики про поета і громадянина? Закликають голосувати за місцеву телеведучу типу проти всіх?

Блін, російська опозиція зараз повинна просто застрелитися від сорому.

Іран. Іран, Карл!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"