Український суд підтримує Коломойського. Проти України

Чи відповість олігарх за вкрадені мільярди?

Українські суди - це просто прекрасно. Суд заборонив аудит Приватбанку. І заборонив розслідувати діяльність колишніх акціонерів банку. Виявляється, так можна було. Спочатку виводиш з країни мільярди доларів. Потім забороняєш комусь розслідувати, як ти це зробив. І все. Український суд, найсправедливіший у світі, входить у твоє положення. І каже, що ні в якому разі не можна дізнаватися, що ж робили колишні акціонери в банку.

Ми, звичайно знали, що юристи Привату можуть в українських судах все. І без підтримки держави, без політичної волі, там Коломойського і Ко не здолати. Але, здавалося, що у влади вистачить почуття власної гідності, щоб не допустити таких рішень суду. Але, схоже, випадкові зустрічі в Амстердамі не випадкові. І спочатку прокуратура допомагає Суркісам в їх боротьбі за гроші платників податків, стаючи на бік очевидно пов'язаних осіб. І змушують банк виділяти гроші на нові трансфери Динамо і ставки в казино в Монако. А потім суди взагалі забороняють розслідувати діяльність колишніх власників. Просто і красиво. І нагло. Втім, приблизно так само, як і говорити, що генеральний прокурор може випадково зустріти найбільшого олігарха в Амстердамі. Якщо вони ставляться до людей як до ідіотів, то ставляться так у всьому.

Якщо українські платники податків змушені витратити на націоналізацію банку більше 150 млрд грн, то це злочин, за який хтось повинен заплатити

Уявляєте, ви вбиваєте людину. А потім забороняєте поліції вас ловити за цей злочин. І суд приймає вашу сторону. Дико звучить? Цілковито. Те ж саме і тут. Просто заховано під безліч складних слів. Але злочин завжди є злочин. І якщо українські платники податків змушені витратити на націоналізацію банку більше 150 млрд грн, то це злочин. За який хтось повинен заплатити. Але поки що платять тільки українські платники податків. З мовчазної згоди влади. Яку може змусити МВФ зробити націоналізацію. Але не може потім умовний Державний департамент встежити за всіма рішеннями судів.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода