Чому ми дивимося "Свати" і слухаємо Ані Лорак

Більшість не підтримує закриття російських сайтів, декомунізацію вулиць або заборону на в'їзд російських артистів

Зеленського будуть дивитися. "Свати" дивитимуться, якщо їх будуть показувати по телевізору, як і російський серіали. І Ані Лорак слухати.

Це буде завжди. Тому що 90% людей абсолютно байдужі до високих матерій. Вони хочуть смачно поїсти, випити і посміятися над жартами. І їм начхати на те, яку громадянську позіціючто має співак, якого вони слухають, або комедіант, якому аплодують.

90% людей точно так само не має громадянської позиції. Більшість взагалі не знає, що таке громадянська позиція. Точно також, як 90% публічних людей просто заробляють гроші. І плювати їм на Крим або Донбас. І їх не можна за це засуджувати. Не можна від них вимагати більше.

Ви не можете вимагати, щоб ваш улюблений футболіст був інтелектуалом, або щоб співак був патріотом. Вони не відповідають нашим очікуванням. Але це проблема лише наших очікувань. Це природа людини. Така вона була завжди. Такою і залишиться. Саме тому тупі шоу дивляться більшість людей. Тому що їм треба це. І їм все одно, що сталося на Майдані. Тому що Майдан робить 10% активної меншості. А більшість, ті самі 90%, в цей час спокійно їхали в метро додому, щоб поїсти, подивитися турецький серіал і лягти спати.

Політик буде намагатися догодити виборцям. А державний діяч буде робити непопулярне, але необхідне. Навіть в Україні, через війну, частково політики були змушені стати державними діячами

Це і відрізняє політика від державного діяча. Політик буде намагатися догодити 90% виборців, яким все одно. А державний діяч робитиме те, що непопулярне, але необхідне. І навіть в Україні, через війну, частково політики були змушені стати державними діячами.

Адже більшість людей не підтримує закриття російських сайтів, декомунізацію вулиць або заборону на в'їзд російських артистів. Просто визнайте цей факт. Люди проти, тому що це порушує їх комфортний маленький світ. Як заборона "Сватів" порушила комфортний маленький світ Зеленського (СБУ заборонила на 3 роки в'їзд до України російському актору Федору Добронравову, який зіграв одну з головних ролей в українському серіалі "Свати". Він заявляв про підтримку анексії Криму і відвідував окупований півострів. Держагентство з питань кіно відкличе прокатне посвідчення серіалу, коли отримає необхідні для цього документи від Мінкультури. - Gazeta.ua). І позбавила його грошей. І якби не війна, то такі речі ніколи б не трапилися в Україні. Як не трапляються важливі непопулярні реформи. Тому що вони теж порушувати комфортний маленький світ 90% обивателів. І людина, яка знає, як продати свій продукт цим 90%, звертається зараз до них.

Людина, яка завжди смикає за базові інстинкти, продовжує це робити. І люди аплодують Зеленському. І будуть це робити далі. Тому що їм плювати, що хтось мерзне в окопах. Це далеко і чужі люди. Але для них важливо, що буде йти по телевізору, коли вони вдома питимуть пиво. Люди хочуть простих відповідей на складні питання. І він дає їм їх. І буде продовжувати це робити. Тому що піпл хаває. І давати їжу цим 90% людей - це робота комедіанта. За яку він отримує великі гроші. І які він не хоче втрачати.

До нас звертається не громадянин, а ділок, який продає емоції, і знає свого покупця

І як він експлуатує стереотипи на сцені, заробляючи гроші, точно також буде прикриватися ними зараз, захищаючи свій заробіток. Він буде робити це красиво, тому що він це вміє. Але він ніколи не скаже, що підтримує російську агресію. Він навіть одягне на себе вишиванку, викликавши овації в кінці свого шоу. Але він легко звинуватить владу в тому, що та краде. І це теж викличе овації. Але він ніколи не скаже, що влада повинна робити реформи. Він лише вимагатиме від неї зберегти його комфортний світ. І це теж викличе овації. Тому що до нас звертається не громадянин, а ділок, який продає емоції, і знає свого покупця.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

5

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Наталія Лелюх Лікар акушер-гінеколог
Остап Яриш Журналіст української служби "Голосу Америки"
Наталя Д'ячкова Директор юридичної компанії "Скарга"
Олександр Лієв Голова Асоціації індустрії гостинності України
Погода