Ремейк гонки озброєнь і "план Маршалла"

Чи повторить Російська Федерація долю СРСР?

У проекті закону про бюджет оборони США на 2018 рік закладено $4,6 млрд на протидію російській агресії в Європі. Оскільки проект підтримали обидві партії, він буде прийнятий.

З цих грошей $350 млн отримає Україна, в тому числі на летальну озброєння, $100 млн - країни Балтії, які вже діють разом з Україною і утворюють єдиний антипутінський фронт, $58 млн - на створення нової ракети у відповідь на порушення РФ договору РСМД.

Крім того, Конгрес США дозволив операторам кабельного телебачення забороняти присутність російських інформаційних військ в кабельних мережах, а також заборонив Пентагону витрачати гроші на співпрацю з Міноборони Росії.

Європейський Союз, в свою чергу, приступив до реалізації "плану Маршалла" для України, в рамках якого їй буде виділено $5 млрд в найближчі 10 років. Ці гроші Україна повинна витратити на зміцнення своєї оборони і розвиток економіки.

Європейський Союз виділить Україні $5 млрд в найближчі 10 років на зміцнення оборони і розвиток економіки

Російський офіціоз, природно, дав сувору відповідь, пообіцяв миттєву і дзеркальну відповідь. В тому сенсі, на їх ракету ми миттєво створимо свою, дзеркальну. На вилучення з американських кабельних мереж RT ми відповімо ... Тут, правда, з'ясувалося, що дзеркальної відповіді не вийде. Оскільки, коли замість порожньої брехні Марії Захарової, Маргарити Сімоньян і інших "кисельових" щодо "численних американських ЗМІ з державним фінансуванням, що орудують в Росії", доводиться писати папірець, в якому ці ЗМІ треба вказати, раптом з'ясовується, що таких в Росії немає. Ось просто жодного. Оскільки Радіо Свобода і Голос Америки присутні тільки в Інтернеті, а з того, що є американського в російських кабельних мережах, можна назвати тільки комерційний канал CNN, який прив'язати до держави США досить складно. CNN, швидше за все, з російських кабелів виріжуть, але в якості відповіді на вимогу влади США, щоб канал RT зареєструвався як іноземний агент, це виглядає як бомбування Воронежа у відповідь на загрози НАТО.

Те, що зараз роблять США і ЄС щодо Росії - це ремейк того, що Захід 70 років тому почав робити щодо СРСР.

Тоді за планом Маршалла післявоєнна Європа отримала $13 млрд (в сьогоднішніх цінах - приблизно $150 млрд). Умовою включення країни в план Маршалла була відсутність у владі комуністів. В результаті європейські країни, де не було комуністів у владі, стали жити набагато краще за ті, де правили комуністи. Це сталося не тільки через план Маршалла, а й з-за нього теж. Порівняння достатку Заходу з порожніми полицями радянських магазинів, попри залізну завісу, відбулося і стало одним з декількох факторів загибелі СРСР, яка трапилася через 43 роки після старту плану Маршалла.

Другим смертельним ударом по СРСР стала оголошена Рейганом в 1983 році Стратегічна оборонна ініціатива, що отримала прізвисько програми "зоряних воєн". Намагаючись знайти на цей виклик "миттєву і дзеркальну відповідь", СРСР надірвався і через 8 років помер.

Економіка СРСР була співмірна з економікою США. Економіка РФ - менше 10% економіки США

Я в курсі щодо згубності історичних аналогій і небезпеки логічних помилок "після цього, не означає внаслідок цього". І тим не менш. Економіка СРСР була співмірна з економікою США. Економіка РФ - менше 10% економіки США. Всі доходи Росії, заплановані в бюджеті на 2018 рік, становлять менше 40% військового бюджету США.

Дива трапляються тільки в казках, програмах російського телевізора і виступах Путіна, коли він розповідає, як хтось, збираючи в Росії біоматеріали, робить бойові віруси, що вбивають тільки громадян РФ.

У реальному житті чудес не буває. Путінська Росія на багато менша за СРСР. І її протистояння із Заходом не триватиме ні 43 роки, ні навіть 8 років. Все закінчиться швидше, і, можливо, з більш неприємним для країни і її керівництва результатом.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Павло Шеремета Економіст
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"