Зброя повинна бути дозволена

Чого нас вчить стрілянина у Техасі

Чоловіка, який влаштував стрілянину в баптистській церкві в Техасі, звали Девін Патрік Келлі. Двадцть шість років. Служив в армії у званні некваліфікованого рядового. Побив дружину і дитину, за що отримав рік в'язниці і з ганьбою звільнений зі збройних сил. На цій підставі не зміг отримати ліцензію на зброю - федеральне законодавство забороняє продаж зброї особам, з ганьбою звільненим з лав збройних сил. Однак гвинтівку йому все одно продали - Келлі вказав помилковий адресу і збрехав про наявність судимості.

Після чергового сімейного конфлікту, об 11.30 ранку Келлі в бронежилеті і зі штурмовою гвинтівкою увійшов в будівлю церкви в містечку Сазерленд-Спрінгс і відкрив вогонь по присутніх.

Коли Келлі, убивши двадцять шість чоловік, вийшов з будівлі церкви, поліції все ще не було. Келлі підійшов до своєї машини, хотів сісти в неї і їхати в інше місце, але його зупинив сантехнік.

Стівен Уїлфорд, який живе неподалік, 50-річний сантехнік, який не має спеціальної армійської підготовки, схопив власну гвинтівку і побіг на звуки стрілянини, після того як його дочка розповіла йому, що відбувається.

Прибігши до церкви, Уїлфорд зіткнувся з нападником. Зумів поранити Келлі, потрапивши йому в бік через зазор в бронежилеті, після чого той був змушений тікати.

Уїлфорд і ще один житель містечка Джонні Лангендорф, кинулися за ним в погоню, не чекаючи поліції. Вони переслідували нападника на швидкості близько 150 км/ год, поки той не впорався з керуванням автомобілем.

"Ми тримали його на мушці, поки не прибула поліція", - сказав Джонні Лангендорфф. Зараз його сторінка в фейсбуці сповнена подяк від американців.

Людина, що планує злочин, найімовірніше, знайде спосіб озброїтися. Неозброєним будеш ти

Висновки:

- Злочинець придбав зброю незаконно.

- Людина, що планує злочин, найімовірніше, знайде спосіб озброїтися.

- Неозброєним будеш ти.

- Після вбивства десятків людей поліція на місце так і не встигла.

- Злочинець збирався їхати кудись ще і бог знає, скільки ще людей він убив би там.

- Злочинця зупинив громадянин, звичайний сантехнік, котрий навіть не служив в армії.

- Стандартне заперечення: "звичайна людина не зможе протистояти озброєному бандиту" спростовано тепер ну ось просто на пальцях.

- Стандартне заперечення "я не зможу вистрілити в людину" як і раніше не цікавить. Не зможеш - вмирай, заради бога. Мене не цікавить твоє життя. Мене цікавить, щоб поруч зі мною виявився озброєний сантехнік, який врятує моє.

- Сантехнік із гвинтівкою врятував ще бог його знає скільки життів.

- У озброєному Техасі злочинця зупиненив громадянами через кілька хвилин після злочину. У неозброєній Росії брянський стрілок, котрий також заволодів зброєю незаконно, після вбивства дев'яти чоловік ще добу був на свободі і поранив двох поліцейських.

- Не хочете озброюватися - не озброюйтесь. Ваще право залишатися беззахисними. Моє право - мати шанс захистити і себе, і людей навколо.

- Зброя повинна бути дозволена. Крапка.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода