Судоми Росії

Які наслідки має Москва від протистояння із Заходом

Путінська Росія вперше жорстко зіткнулася з Заходом і у неї сталися судоми.

Минулого місяця глава "ДНР" Олександр Захарченко повідомив планеті, що він скасовує Україниу створює на цьому місці "Малоросію" з центром в Донецьку. Через три тижні Захарченко задумливо повідомив: "Вже зараз можна сказати, що назви "Малоросія" не буде, оскільки вона викликає у багатьох відторгнення". З'ясувалося, Захарченко та його колеги по бандитизму сприймають світ естетично. Залишилося їх переконати, що топоніми "ОРДЛО", "ДНР" і "ЛНР" вже кілька років викликають блювотний рефлекс у більшості людей, які знають, що за ними стоїть.

Заступник міністра МЗС РФ Сергій Рябков в інтерв'ю виданню "Международная жизнь" віж 7.08.17 пояснив, що у відповідь на американські санкції Росія може відмовитися від долара, хоча б частково. "Ми, звичайно, активізуємо роботу, пов'язану з імпортозаміщенням, скороченням залежності від американської платіжної системи, від долара як розрахункової валюти", - повідомив Рябков. На жаль, Сергій Олексійович не пояснив, що в цьому випадку відбудеться з економікою Росії, чим саме він збирається платити за імпорт, за яку валюту він планує продавати нафту і газ в умовах, коли дві третини світових валютних резервів - в доларах США, ще 20 % - в євро, по 2% в доларах Канади і Австралії і ще 1% - в юанях.

Росія може відмовитися від долара у відповідь на американські санкції

Лідер партії "Справедлива Росія" Сергій Миронов наповнив ідею свого тезки з МЗС конкретним змістом. Як повідомило агентство "РИА Новости", Сергій Михайлович видав войовничий клич: "На війні, як на війні". І зажадав у відповідь на санкції ввести контрсанкціі проти продукції Coca Cola, Mars, а також імпортної косметики, парфумів, побутових товарів та алкоголю. Крім того, Миронов пояснив країні, що їй потрібно в процесі імпортозаміщення відмовитися від програмних продуктів Microsoft. На щастя лідер "Справедливої ​​Росії" не став забороняти росіянам користуватися продукцією Adobe, Corel, Apple та інших зарубіжних фірм у сфері IT-технологій, оскільки, швидше за все, не підозрював про їх існування.

У світлі всіх цих ідей цікаво було б в якості експерименту запропонувати російським міністрам, їх заступникам і всім парламентаріям на пару місяців відмовитися від використання всього того, що вироблено з використанням технологій Заходу. Вважаю, що вид голих представників російської політичної еліти, понуро бродячих по лісах в пошуках паші, надовго відвернув би вітчизняну популяцію від пошуків "національної ідеї", а також "свого історичного шляху".

Але, оскільки цей експеримент, принаймні поки, можливий лише як уявний, то всю цю маячню про протистояння із Заходом і свій шлях бурхливим потоком б'є з російського телевізора, наповнюючи голови росіян і приводячи їх у стан повного ступору.

Особливість річного періоду 2017 року перебуває в тому, що інформаційні війська відмовилися від канікул. На місці всі програми, які генерують ненависть. Ніхто не пішов у відпустку, крім, мабуть, Дмитра Кисельова, якого цілком успішно замінює Андрій Кондрашов. Всі інші, включаючи Скабееву, Попова і Соловйова щодня строчать зі своїх кулеметів. І це - в серпні! Без жодного перебільшення можна сказати, що в країні оголошена надзвичайна інформаційна ситуація.

Російські інформаційні війська відмовилися від канікул

Разом з провідними на бойову вахту виходять і їх підручні "експерти". У студії програми "Вечір" від 9.08.17 весь традиційний набір. Обговорюють російську відповідь на санкції. Перший, природно, Жириновський. Причина, по якій путінський телевізор посилено просуває лідера ЛДПР лежить на поверхні. Ж. в російській політиці відіграє ту ж заспокійливу роль, яку для обивателя грають перегляди фільмів жахів і трилерів. Популярність всіх цих "криків", "дракул" та інших "кошмарів на вулиці В'язів" заснована, по-перше, на безпечному задоволенні пристрасті до насильства. А по-друге, на досягненні приємного контрасту між жахом на екрані й затишним кріслом, з якого цей жах можна спостерігати, запиваючи його пивом і заїдаючи чипсами. Ж. необхідний Путіну, як лиходій оперети необхідний герою оперети. Тому, поки Путін в Кремлі, Ж. буде в телевізорі і в Думі.

Ж. чесно відпрацьовує свій хліб. "Не повинно бути в Києві цього уряду!", "Стіну вони будуть будувати! У Магадані нехай будують! Київ треба брати! Лякати треба! Вся планета Земля - велика дорога! Нехай відчують російський кулак! Громико, Лавров – розмазні!" - волає Ж.

Жириновський потрібен Путіну, як лиходій герою оперети

Крім лиходія і героя на сцені повинен бути присутнім персонаж для комфортного биття. У французькому ярмарковому театрі це роль П'єро. У російському телевізорі це або опереткові українці, або карикатурні американці, або російські ліберали. Цього разу били яблучника Рибакова. На питання, чого він чекає від майбутнього Росії, яблучник Рибаков сказав, що, по-перше, хоче, щоб люди в Росії могли вільно творити і щоб ніяку "Матильду" ніхто не забороняв, по-друге, щоб держава не кидало старих, а по-третє, щоб не було війни. Причому, на свою біду, яблучник Рибаков уточнив, що має на увазі своє небажання, щоб Росія воювала з Україною.

Важко уявити собі, що ці, цілком банальні в своїй очевидності, побажання можуть викликати у нормальних людей напад злоби і ненависті. А в студії Соловйова вони викликали саме таку реакцію. Причому, масову. "Яблучника" "П'єро" Рибакова били всім колективом. Соловйов тут же зайшовся кричати: "Ви проти війни? А якщо Україна захоче вбивати своє російське населення ?!" "Яблучник" Рибаков спробував щось відповісти, але його перебив крик політолога Міхєєва: "Ви не хочете воювати ?! А якщо на нас нападуть ?!". Хто конкретно збирається напасти на політолога Міхєєва, він не повідомив, але кричав так, що було ясно: напад якщо вже не відбувся, то відбудеться з хвилини на хвилину.

Якщо ядерна війна буде, то я про це не дізнаюся

Важливими міркуваннями з приводу ситуації в світі поділилися сходознавець Сатановський і режисер Шахназаров. Сатановський повідомив, що йому начхати на ядерну війну. "Якщо вона буде, то я про це не дізнаюся", - справедливо зауважив великий у всіх сенсах цього слова сходознавець. На жаль, сходознавець Сатановський не пояснив, чи означає це, що ядерну війну Росія повинна почати негайно, оскільки їй, як і Сатановському, має бути на неї начхати.

Режисер Шахназаров, в свою чергу, продовжив свої вічні стогони з приводу відсутності у Росії надідеї, без якої росіяни, виявляється, ніяк не можуть обійтися. В якості такої надідеї режисер привів героя роману Платонова "Чевенгур", який літав на кобилі Пролетарська Сила. В принципі, з режисером Шахназаровим можна погодитися. Оскільки наше суспільство описано в даній утопії Платонова - перехід на підніжний корм, відмова від будь-якої праці, крім ідіотських толок, знищення всіх нормальних людей і рішуче усуспільнення дружин - це саме той, єдиний можливий особливий шлях Росії, куди в перспективі веде протистояння із Заходом. Ті судоми, в яких останні місяці перебувають російські політики, свідчать, що сценарій Андрія Платоновича Платонова може виявитися не такою вже утопією.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Надія Романенко Керівниця проєкту з дезінфомоніторингу Texty.org.ua
Тарас Антипович Письменник, сценарист
Погода